Założenie jest bardzo proste: chwytamy w dłoń myjkę ciśnieniową i usuwamy zanieczyszczenia z różnych, zabrudzonych powierzchni. Wszystko to w relaksującej atmosferze oraz w niezbyt stresującym tempie.

Odbieramy przychodzące wiadomości od zleceniodawców i zabieramy się do szczegółowej pracy. Na naszą zdolność do szorowania brudu ma wpływ rodzaj używanej dyszy i odległość od obiektu. Gdy stoimy zbyt daleko, odpadnie tylko odrobina brudu. Gdy podejdziemy zbyt blisko, możemy zaryzykować zniszczenie mienia, przez co stracimy część zarobionych pieniędzy. Do myjki ciśnieniowej wykorzystamy cztery różne dysze, z których każda z nich dostosowana jest do konkretnego zadania. Użyjemy również środków czyszczących i przedłużek, aby dokładnie oczyścić budynki, pojazdy oraz parki publiczne dotknięte przez plagę nieudolnego graffiti, mchu i pleśni. PowerWash Simulator to nie tylko szansa, aby poczuć się jak niepowstrzymane bóstwo od niszczenia brudu, ale także próba zbudowania własnej firmy zajmującej się myjniami elektrycznymi w trybie kariery i wykonywaniu rozmaitych prac w zakurzonym mieście Muckingham. Nie ma w nim presji czasu ani dokuczliwego uczucia, by osiągnąć wysoki wynik.

„Naprawdę wierzymy, że jest to najbardziej satysfakcjonująca i relaksująca gra, w jaką kiedykolwiek zagrasz!” – deweloperzy studia FuturLab

Premiera PowerWash Simulator została zaplanowana we wczesnym dostępie na 2021 rok na komputerach PC (Steam).