Studio The Artistocrats pracuje nad nową grą w uniwersum Żołnierzy kosmosu, świata stworzonego przez Roberta A. Heinleina i sfilmowanego przez Paula Verhoevena. Świata wystarczająco inspirującego, by twórcy gier pragnęli wykorzystać pojedynek ludzkości i przerośniętych owadów do wykreowania barwnego pola rozgrywki i walki.

Świat Starship Troopers mieliśmy już okazję odwiedzić w 2005 roku, w strzelaninie pod tym samym tytułem. Jednak gra nie ujęła odbiorców, przede wszystkim rażąc archaiczną grafiką i sztucznością inteligencji przeciwników. Za strategiczny wariant Żołnierzy kosmosu zabiera się tym razem studio, które specjalizuje się w budżetowych strategiach z serii Order of Battle.

Obiecują sporo: dziesiątki zróżnicowanych jednostek bojowych, taktykę opierającą się na oddzieleniu pola widzenia od linii ognia, pokaźne drzewko rozwoju technologii oraz naprawdę dużo robali do ubicia. Gra ma pojawić się w przyszłym roku w wersji dla PC. Na ujęciach z rozgrywki w zwiastunie (przeplatanych z sekwencjami skopiowanymi z filmu) widać na razie niewiele – nieco sztuczne zachowanie jednostek przeciwnika oraz sporo zabawy w tower defense. I oby na samej obronie baz przed dużymi robalami się nie skończyło. Chętnie pokierowałbym drugą stroną konfliktu…