Serwis Gaming Alexandria donosi o kolejnym, udanym śledztwie w świecie gier. Tym razem łupem poszukiwaczy zaginionych gier padł Cooly Skunk, znany w USA jako Punky Skunk – gra, która została wydana wyłącznie dla PlayStation. Podobnie jak SNES nigdy nie doczekał się napędu optycznego, tak Cooly Skunk w Japonii – oficjalnego wydania.

Cooly Skunk miał za zadanie zmienić sposób postrzegania wydawcy Blue Planet Software, rozpoznawalnego za sprawą różnych wariantów gry Tetris. Ukiyotei Company powierzono zadanie dotarcia do najmłodszych odbiorców i wykreowania bohatera gier zręcznościowych. W założeniach twórców, Cooly Skunk miał przypominać Skyblazera (inną grę tego samego studia, znaną w Japonii jako Karuraou). Ostatecznie plany wydawcy, Blue Planet Software zmieniły się, Ukiyotei pozostał z niedokończonym projektem, a wersję finalną ujrzeliśmy jedynie na PlayStation, pod tytułem Punky Skunk (gra została wydana przez Visit w Japonii i Jaleco w USA).

Niemal ćwierć wieku później prototyp Cooly Skunk odnaleziono w sklepie Super Potato w dzielnicy Akhibara. Gra spoczywała sobie w pamięci kartridża BS-X 8M do Satellaview – modemu satelitarnego wykorzystywanego do pobierania gier dla Super Famicoma w formie cyfrowej. Datowana na 1996 rok gra przetrwałą jako demo zawierające trzy poziomy (uproszczone pod względem rozgrywki i oprawy graficznej w stosunku do Punky Skunka). Jednak w pamięci kartridża zachowane były wszystkie poziomy prototypu gry, którą dziś możemy zobaczyć dzięki dociekliwości ludzi i uprzejmości serwisu Gaming Alexandria.