Gaijin inCubator i Three Whales Studio przygotowują zamknięte beta testy swojej morskiej, postapokaliptycznej gry MMO Age of Water.

Ziemia w całości została przykryta wodą, ludzie żyją na dachach wieżowców i szczytach innych sztucznych oraz naturalnych obiektów, które zamieniły się w wyspy na bezkresnym oceanie. Gracze będą mogli swobodnie przemierzać otwarty świat motorówką lub małym statkiem, rekrutując członków załogi, ulepszając sprzęt i broń, walcząc lub handlując, wykonując zadania i odkrywając tajemnice Age of Water. Do naszej dyspozycji oddane zostaną dziesiątki kadłubów i setki części, z których będzie można poskładać wszystko, co pływa – od małej łodzi, po potężny 30-metrowy statek, a następnie wyposażyć go w sprzęt, zbroję i broń. Ważne będzie również zebranie odpowiedniego zespołu do obsługi karabinów maszynowych i armat, a także wykonywania rutynowych prac na pokładzie. Gracz dostanie również we władanie własną bazę morską, a kryjówka będzie skutecznie chroniona przed wrogami i właśnie w niej da się zorganizować produkcję wszystkiego, czego może potrzebować kapitan. Na otwartych morzach i oceanach czkają na nas piraci, ich statki będzie można niszczyć oraz przejmować. Spotkamy tez innych graczy, których będziemy mogli zaprosić do drużyny lub wspomóc w wykonywaniu zadań. Z dala od bezpiecznych stref będziemy mogli też atakować statki innych uczestników gry.

Zgłoszenie do wersji beta możemy wysłać na oficjalnej stronie Age of Water. Wybrani do testów gracze otrzymają e-mail z linkiem do pobrania gry oraz innymi niezbędnymi informacjami.