Commodore 64 nie doczekał się oficjalnego portu gry Berzerk, nie licząc wydanej sześć lat po premierze tej zręcznościowej strzelaniny pewnej konwersji pod tym samym tytułem, stworzonej przez Alpha Software (mocno odbiegającej od gry z automatów).

Bliższy pierwowzorowi jest wprawdzie wariant Berzerk Redux (wydany przez RGDC), jednak pomimo zachowania oryginalnych zasad rozgrywki – różni się on układem plansz i zmianami dotyczącymi takich elementów, jak ekran tytułowy i ścieżka dźwiękowa. Od dziś, dzięki wysiłkom Nicka Shermana (Arlasoft), którego posiadacze C64 doskonale znają ze znakomitych konwersji gier arcade i portów klasyki z Atari 2600 możemy zagrać w Berzerka w formie niemal identycznej, jak wariant znany z oryginalnego automatu arcade z 1980 roku. Nowa wersja Berzerka na C64 nie tylko wygląda niemal identycznie jak jej pradziadek – także brzmi i gada podobnie do pierwowzoru – w mieszczącej się w 64 KB grze autor umieścił każdą z 38 fraz, które mogliśmy usłyszeć podczas oryginalnej gry. Sam Berzerk to dynamiczna strzelanina z uśmiechniętą niespodzianką, ścigającą naszego bohatera i labiryntem losowo generowanych komnat z dziesiątkami robotów do pokonania.

Dobrze się bawcie i oby Berzerk i przeciwnicy nigdy nie przyprawili Was o zawał serca (bo krążą wokół Berzerka pewne miejskie legendy…).