Miło jest patrzeć, gdy modderzy opuszczają swoje bezpieczne bańki (jak ModDB) i wyruszają na szerokie wody Steama, by poczuć świeży powiew wiatru w żaglach. To nie jest jedyny przypadek, gdy mod przerasta swój pierwowzór (jak było w przypadku Black Mesy), a miejmy nadzieję reguła – że modderzy są w stanie ożywić światy, o których pierwotni producenci zdają się zapominać.

O roli Return to Castle Wolfenstein i jego spinoffa Enemy Territory dla świata gier nie trzeba przypominać. Za to już rozmyte tekstury w oryginalnej wersji RTCW bolą w oczy. No i dlatego warto śledzić kiedy RealRTCW pojawi się na Steamie, a według zapowiedzi autora moda – ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

RealRTCW to przede wszystkim nowe modele broni i ręki BJ-a, a także tekstury w wyżej rozdzielczości i wyświetlanie obrazu w rozdzielczościach panoramicznych (dzięki silnikowi ioRTCW). Dodano efekty pogodowe (deszcz i śnieg), a także zestaw zupełnie nowych broni: MP34, M1 Garand, BAR, MP44, MG42, G43, M97 Trench Gun, rewolwer, MG34, PPSH41, Mosin Nagant, TT33. Apteczkę uzupełniono o dawki adrenaliny i bandaże. Modyfikacji podlega również charakterystyka siły broni oraz sztuczna inteligencja przeciwników.

WolfETPlayer, który poinformował o wprowadzeniu RealRTCW na salony Steama współpracuje także z autorami innych modów – The Dark Army: Uprising oraz Castle Gothicstein, co pewnie w niedalekiej przyszłości doprowadzi do pojawienia się ich na Steamie.