Wystarczy wspomnieć Epic Games Store by od razu ludzie rzucili się do dyskusji nad tym co obecnie w growym kraju się dzieje. Jedno jest pewne – jest ciekawie. Do tego zaraz może być jeszcze ciekawiej, bo pojawiają się w dyskusji konkretne sumy zielonych…

Raport finansowy Digital Bros, firmy-matki wydawcy Control czyli 505 Games, ujawnił konkretną kwotę, która otrzymali za wyłączność gry na Epic Games Store jeśli chodzi o PC. Mowa tutaj o 9.49 milionów euro, co przykłada się na ponad 10 milionów dolarów.

Podział pieniędzy jest też znany – 55% kwoty trafia do 505 Games, reszta do Remedy. Warto zauważyć, że te pieniądze to coś w rodzaju „zaliczki” – Epic nie otworzy kuferka z dolarami dopóki Control nie odrobi tej kwoty. Inna sprawa, że to nie dotyczy pieniędzy ze sprzedaży gry dla PlayStation 4 oraz Xboxa One. Wiemy też, że Remedy oszacowało koszt produkcji Control na kwotę pomiędzy 20 a 30 milionów euro.

Ciekawe jest przede wszystkim to, że w końcu mamy jakieś konkretne liczby, do których możemy się odnieść. Dużo się mówiło o kwotach którymi Epic Games Store miał podbierać gry ze Steama, ale nie były znane żadne konkrety. Teraz wiemy, że rozmawiamy o sporych pieniądzach. Nie pokrywają one może kosztów produkcji, ale jestem pewien, że zarówno wydawca jak i producent są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Pytanie: ile zielonych przeszłoby na konto w przypadku większej gry? Możemy zgadywać. Zastanawia mnie też, czy to opłaci się Epicowi – Control to całkiem niezły tytuł, ale czy sprzeda się go aż tyle?