Nowozelandzkie studio Dry Cactus, założone przez Patricka Corrieriego zapowiada kolejną podróż do świata poukładanego z elementów układających w mosty i przeprawy.

Poprzednie części Poly Bridge dotarły do kilku milionów odbiorców, skłaniając ich do nieustannych prób konstruowania sprawnie zrealizowanych przepraw mostowych, którym nie są straszne znaczące obciążenia. Teraz Dry Cactus zapowiada wydanie na Steamie trzeciej części Poly Bridge 30 maja 2023 r. (Windows, macOS, Linux). Z okazji zapowiedzi – Poly Bridge i Poly Bridge 2 możemy kupić za ok. 20 zł.

Nowa wersja dobrze znanej układanki opartej na symulacji zjawisk fizycznych, zgodnie z obietnicami autorów ma być bardziej wciągająca, wymagająca i dopracowana, oferując możliwość projektowania i konstruowania wszelkiego rodzaju mostów, poczynając od prostych drewnianych kładek, po złożone mosty wiszące. W najnowszej części Poly Bridge dostaniemy także tryb piaskownicy, w którym będziemy mieli okazję wypróbować różne projekty i materiały, bez konieczności oglądania się na limity w budżecie i czasie realizacji. Tryb kampanii Poly Bridge 3 przewiduje ponad 100 poziomów z unikalnymi wyzwaniami – od przepraw przez małe strumyczki, po głębokie kaniony i wezbrane rzeki. Wsparcie dla Warsztatu Steam umożliwi graczom tworzenie i udostępnianie własnych poziomów.