Niezależne studio Weird Fish ma w swoim składzie doświadczonych twórców. Pierwszy projekt nowo powstałego zespołu właśnie został zapowiedziany, a jest to sandboxowy Oddyssey: Your Space, Your Way.

Weird Fish to niezależne studio tworzące gry na konsole oraz PC, które zostało założone w 2019 roku. Spółka zamierza specjalizować się w tworzeniu sandboxowych projektów o wysokiej jakości. Co ciekawe, nie jest to grupa ludzi raczkujących w branży gier. W skład Weird Fish wchodzą doświadczone osoby, które w przeszłości pracowały nad takimi tytułami jak chociażby Dead Island, Call of Juarez, Dying Light, Mad Riders, Hard Reset, Painkiller oraz Green Hell.

Aktualnie zapowiedziany projekt zatytułowany Oddyssey: Your Space, Your Way pośle graczy w głąb galaktyki, by mogli oddać się poszukiwaniom surowców niezbędnych do zbudowania wielkiego statku-matki. Oddyssey to nazwa kosmicznego środka transportu wykorzystywanego przez graczy. Być może brzmi to jak coś niezwykle poważnego, ale tytuł ma być sanboxem z dużą dawką humoru, a sama oprawa graficzna przywodzi na myśl kreskówki. Warto podkreślić fakt, że przewidziano zarówno rozgrywkę przeznaczoną dla pojedynczego gracza, ale będzie możliwa również zabawa w lokalnej kooperacji do czterech osób, lub sieciowym co-opie aż do ośmiu osób. Grając w Oddyssey: Your Space, Your Way można zająć się rozwojem zupełnie nowych technologii, zbieraniem surowców, budowaniem pomieszczeń w statku kosmicznym, a także eksplorowaniem wszechświata. Gra niebawem będzie dostępna na Steamie w Early Access.