Twórcy, studio iFun4all S.A. podpisało umowę z DJ2 Entertainment na produkcję i Legendary Entertainment na dystrybucję potencjalnego serialu.

Serial Cleaner, polska gra komputerowa osadzona w latach 70. w której wcielamy się w specjalistę od „czyszczenia” miejsc zbrodni tak, by przeszukująca je policja nie była w stanie wskazać winnych może doczekać się ekranizacji. Twórcy poinformowali, że po długich negocjacjach podpisali umowę z Legendary Entertainment, hollywoodzką firmą produkcyjną, która szuka obecnie sieci albo platformy streamingowej, która byłaby zainteresowana emitowaniem takiej produkcji. Legendary ma teraz 12 miesięcy by znaleźć zainteresowanych i wykupić prawa do marki (posiada obecnie tzw. prawo opcji), po których może porzucić projekt, albo opłacić twórcom gry kolejne 12 miesięcy, jakie poświęci na poszukiwania. Sama firma nie jest małym graczem – to należąca do chińskiego kapitału firma, która stoi za masą wysokobudżetowych produkcji, takich jak Detective Pikachu, nadchodząca filmowa Godzilla, czy Warcraft.

Produkcją serialu zajmie się z kolej DJ2 Entertainment, które próbuje przenieść na małe ekrany wiele growych produkcji, w tym ubiegłorocznego Vampyra, polskiego Ruinera, Sleeping Dogs czy Echo, którego twórcy zamknęli się niedawno. Zanim projekt dostanie definitywne zielone światło miną jeszcze z pewnością długie miesiące, jednak perspektywa, że Ruiner albo Serial Cleaner będą pierwszymi polskimi serialami bazującymi na grze brzmi bardzo interesująco.