Czasy, w których Wojtek Sosnowski sypiał po mieszkaniach znajomych, ledwie wiążąc koniec z końcem odeszły już w zapomnienie. Obecnie Sokół jest jednym z czołowych polskich raperów, biznesmenem łączącym streetwear ze światem mody (kooperacja marek Vistula i Prosto) oraz – jak się okazuje – inwestorem, który gotówkę lokuje w grach wideo.

I chociaż polskiej kooperacja gier i rodzimego hip-hopu trwa w najlepsze od dłuższego czasu [z oczywistych: OSTR i World of Tanks; z mniej oczywistych: jednym z założycieli studia Play2Chill jest Paweł Flanc, który produkował utwory chociażby dla warszawskiego składu Zipera – przyp.red.], to nie licząc postaci Słonia, żaden inny raper nie inwestował bezpośrednio w cyfrową rozrywkę.

Ta jednak – nawet pomimo szalejącego koronawirusa – jest jedną z niewielu branż, które zyskały w czasach pandemii. Najlepszym tego przykładem jest spektakularny sukces Drug Dealer Simulator – gry, która znalazła się na pierwszym miejscu tzw. Global Top Seller platformy Steam. A jak się okazuje, zarówno wspomniany już Sokół, jak i Małolat (Michał Kapliński, również związany z banderą labelu Prosto) posiadają 15% udziałów w spółce True Games, połączonej właśnie z polskim studiem Movie Games. Przypadek? Nie sądzę. W końcu Michał wsparł produkcję i kampanię marketingową Drug Dealer Simulatora.

Zresztą, nie ma się co oszukiwać. Obecnie artyści rap sceny to ludzie, którym nie obcy jest świat gier wideo. Starsze pokolenie wyrosło na Mario Bros i V-Rally (Sokół i Onar), młodsze nawiązuje do Pro Evolution Soccer (Quebonafide). Cieszy jednak fakt, że oprócz typowo rozrywkowego charakteru gier, znajdują się artyści inwestujący w nadchodzące produkcje, czego przykładem będą „symulatory o tematyce ulicznej”. Na tę chwilę nie znamy jednak żadnych szczegółów.