Studio Starward Industries podejmuje się zaadaptowania jednego z utworów polskiego pisarza science-fiction i ma ambicje, by wspiąć się na szczyt branży jak twórcy Wiedźmina.

Starward Industries pochwaliło się, że pracuje nad grą bazującą na powieści Stanisława Lema. Twórcy nie mówią wprost, o który utwór polskiego autora chodzi, patrząc na opis przedstawiony przez serwis Strefa Inwestorów (poniżej) oraz klimatyczną grafikę z niezbyt żywym astronautą powyżej, można przypuszczać, że adaptowanym utworem jest Niezwyciężony:

Opowiada ona o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła gry porusza również problemy całego gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie. Wymagający, poważny klimat zbalansowany jest lżejszymi, przygodowymi motywami. Gracze dokonują ważnych wyborów, które doprowadzają do odmiennych przebiegów i zakończeń historii.

Pewne jest to, że dostaniemy sporą dawkę retrofuturyzmu, a także całkiem obiecującą oprawę graficzną, jeśli jedyna dostępna obecnie grafika ma być jakimkolwiek wskazaniem kierunku artystycznego.

Studio chętnie mówi o swoich ambicjach i o tym, że Lem, jako znacznie bardziej znany od Sapkowskiego twórca ma szansę pomóc zespołowi wspiąć się na szczyt rankingów popularności, skoro udało się to ekipie od Wiedźmina. Za grę odpowiedzialni są zresztą weterani branży pochodzący między innymi z CD Projekt RED ale także Reality Pump czy Techlandu.