Magazyn Pixel patronuje ambitnemu projektowi animacyjnemu.

W serwisie IndieGoGo ruszyła zbiórka na Escape – animację poklatkową z LEGO w świecie Star Wars. Ambitny projekt polskiego animatora i fotografa ma trafić w całości za darmo na YouTube, potrzebuje jednak trochę wsparcia, by powstać w możliwie krótkim czasie. Więcej informacji znajdziecie poniżej, już od samego autora:

Escape – Episode II to duża fanowska produkcja z Gwiezdnych Wojen. To animacja LEGO wykonana w technice poklatkowej z totalnie nową historią z odległej galaktyki. Siły Imperium prowadzone przez Dartha Vadera ścigają Rycerza Jedi, który przetrwał Wielką Czystkę Jedi. Film jest pełny wspaniałych przygód z rebeliantami, Imperium oraz łowcami nagród. Całość dopełniają piękne lokacje i statki kosmiczne. Spotkasz tam zarówno dobrze znane postaci jak i zupełnie nowych bohaterów. Historia jest opowiedziana przy pomocy epickich ujęć w niesamowitych sceneriach z klocków LEGO zbudowanych specjalnie na potrzeby filmu oraz obfituje w dynamiczne sceny akcji. Animacja będzie dostępna bezpłatnie do obejrzenia na YouTube. Proces preprodukcji jest już na ukończeniu i teraz animacja wchodzi w etap produkcji (czyli zdjęć) i szuka funduszy na platformie crowdfindingowej Indiegogo.

AUTOR

Dominik Skarbek-Kruszewski vel Kalais to zawodowy grafik, projektant, fotograf i filmowiec. Jest też ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen i klocków LEGO. Przy użyciu tych ostatnich tworzy autorskie modele, makiety i animacje. Ma już na swoim koncie wiele filmów w technice poklatkowej, w tym również wykonane na zlecenie firmy LEGO. Jego prace można zobaczyć na The LEGO Batman Movie DVD/Blu-Ray, YouTube, blogu LEGO, LEGO Life App i nawet ich fragmenty były wyświetlane na budynkach miasta Ninjago City w kinowym The LEGO Ninjago Movie.

FINANSOWANIE

Dominik zaczął ten projekt 2 lata temu. Animacja poklatkowa jest bardzo czasochłonna. Poza procesem preprodukcji (scenariusz, storyboard, animatic, zaprojektowanie wyglądu wszystkich elementów pojawiających się na ekranie, zbudowanie scenerii itd.) trzeba wykonać tysiące zdjęć składających się na animację. Zazwyczaj kilka sekund animacji zabiera cały dzień. Czas trwania Escape – Episode 2 to około 10 minut i ukończenie filmu w godzinach po pracy zajęłoby następne 2-3 lata… Dlatego Dominik chce rzucić pracę na 1-2 miesiące i spędzić cały uzyskany w ten sposób czas na ukończenie animacji. Pieniądze z crowdfundingu będą też przeznaczone na lepszy aparat i obiektyw, profesjonalny program wspierający animację poklatkową, dodatkowe oświetlenie oraz klocki LEGO do wykończenia scenografii.