The Pokémony Company wraz z Nintendo zapowiadają rewolucję dla posiadaczy dużych gromad Pokémonów na różnych platformach. Firma przygotowuje specjalną aplikację dla wszystkich trenerów, którym coraz trudniej zapanować nad rosnącą gromadką stworzeń, przechowywanych w pamięci wielu urządzeń.

Krótko rzecz ujmując: dostaniemy zbiorczą skrzynkę na Pokémony, przechowywaną gdzieś w chmurze. Jedno konto wystarczy do zbierania zarówno stworków w mobilnej wersji gry na smartofny, jak i wariantach z Nintendo Switch (Pokémon Sword, Pokémon Shield, Pokémon: Let’s Go, Pikachu!, and Pokémon: Let’s Go, Eevee! ). Aplikacja Pokémon Home umożliwi też połączenie i wymianę danych z Pokémon Bank dla 3DS-a (tylko w płatnych planach premium).

Wersie aplikacji Pokémon Home dla Switcha i dla smartfonów (Android, iOS) będą różnić się funkcjonalnie. Poważnym ograniczeniem dla nieodpłatnego wariantu Home jest pojemność skrzynki na Pokémony: zaledwie 30 stworzonek. Wariant płatny (15,99 USD rocznie) da nam już miejsce na nawet 6000 Pokémonów. A wszystko to po to, by trenerzy mogli w miarę swobodnie chwalić się swoimi wypasionymi Pokémonami i wymieniać je między sobą… jak znaczki na Steamie.