Na przekór tradycji (Tomb Raider!) Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów zorganizowało w minionego sylwestra wspólne granie w Quake II i Unreal Tournament – oczywiście po sieci.

Ten wpis jest podziękowaniem z mojej strony, gdyż jestem wdzięczny za tę inicjatywę z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze, bo w tym roku byłem uziemiony i nie miałem możliwości wyjść z domu, a po drugie, bo nawet gdybym ją miał to i tak pewnie wolałbym pograć zamiast imprezować 😉 Ucieszyło mnie, że nie byłem w tym osamotniony, bo na serwerach pojawiło się wcale niemało osób – nawet jak ktoś wychodził, to jego miejsce zajmowała szybko kolejna osoba. Zdecydowanie większą popularnością cieszył się Quake II, ale może wynika to z okazji, bo przypominam, że w tym roku tytuł ukończył ćwierć wieku. Unreal Tournament będzie miał swój jubileusz za dwa lata i być może zostanie to wtedy docenione, mimo że wydawca gry na pewno nie pomógł usuwając grę z oficjalnej dystrybucji (oby tylko tymczasowo).

Na pamiątkę omawianej sesji grania zmontowałem filmik ze swoimi wybranymi fragami z obydwu gier. Organizatorzy już zapowiedzieli, że to nie było ich ostatnie słowo i w przyszłości możemy liczyć na kolejne sesje wspólnego grania przez Internet (także w inne tytuły). Trzymam za to kciuki! A tutaj wspomniany montaż:

Na koniec chciałbym wspomnieć o drugim, podobnym wydarzeniu, bowiem Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier także podjęło się organizacji sylwestrowego grania, tylko w bardziej klasycznej formie. Tutaj bowiem trzeba było zjawić się fizycznie na tradycyjną „nockę”. Niestety nie mogłem tam przyjść (czego bardzo żałuję), ale ufam, że wszystko się powiodło.

Muzea poświęcone grom robią kawał dobrej roboty i gorąco zachęcam, abyście do nich wstępowali jeśli będziecie mieli okazję. Z okazji Nowego Roku życzę ich pracownikom wszystkiego najlepszego!