Starożytne sekrety mrocznej magii, duża dawka adrenaliny i rozgrywka jak w klasycznym FPS-ie, pełna ogromnych karabinów i jeszcze większych demonów.

W roli tytułowego Scathe, egzekutora piekielnych legionów trzeba będzie dowieść swojej wartości, przemierzając złożony labirynt i eliminując na każdym rogu i zakręcie zło. Do dzieła, posiadaczu Piekielnego Młota i wszechmocnej furii. Damage State, trzyosobowe studio stojące za Scathe zapowiada wydanie gry 31 sierpnia 2022 r. na PC (Steam i Epic Games Store). Wersje konsolowe pojawią się na początku 2023 roku.

Zabawa w Scate sprowadza się do zebrania trzech Piekielnych Kamieni i dotarcia do centrum labiryntu. Poszczególne strefy zostały zaplanowane ręcznie, a w trakcie zabawy warto będzie zbierać runy i niszczyć wszystko co stanie nam na drodze. Oprócz standardowych potyczek w korytarzach i salach labiryntu musimy się jednak przygotować na bullet hell w 3D – do unikania fal śmiercionośnych pocisków przyda się niesamowita szybkość przemieszczania się, przeskakiwanie ataku i ciągłe pozostawianie w ruchu. Warto pamiętać o dwóch trybach ataku, które oferuje każda z broni w Scathe, a w razie niepowodzeń – możemy liczyć na kolegów z doskoku (w crossplay’u) w trybie dla wielu graczy (dzielących tą samą pulę żyć).