Dyplomacja, szpiedzy, zabójcy i eksploracja – pierwszy Stellar Monarch postawił nas w roli imperatora, wrzucając w tryby turowej strategii 4X. Teraz czas na powtórkę, studio Silver Lemur Games zamierza po 4 latach jeszcze raz osadzić nas w podobnej roli.

Docelową platformą jest PC, na Steamie w 2021 roku będziemy mogli zagrać we wczesnym dostępie. Daty wydania finalnej wersji Stellar Monarch 2 jeszcze nie znany. W grze skupimy się na wielkiej polityce i zarządzaniu imperium. Lojalności i nieposłuszeństwie, korzystając w swoich podbojach ze wsparcia zdrajców, zabójców oraz rebeliantów. Całością mamy kierować z komfortowego miejsca – imperialnego tronu.

Uniwersum gry to odzwierciedlenie feudalizmu w realiach SF – kosmicznych imperiów osadzonych na planetach. Nie będziemy jednak skupiać się na przesuwaniu po mapach gwiezdnych pojedynczych statków kosmicznych, czy budowie farm – nasze rządy sprawujemy na znacznie wyższym poziomie.

W naszych zmaganiach przyjdzie nam się zmierzyć z obcymi, którzy grają na nieco innych zasadach niż cywilizacje terrańskie. Autor zapowiada również asymetryczną naturę rozgrywki, w której SI niekoniecznie próbuje wygrać. Zapowiada się więc intrygujący empire builder bez mikrozarządzania, za to z obcymi mieszającymi w świecie pełnym polityki, zabójców i intryg.