id Software rekrutuje ludzi do tworzenia gry określanej jako „long-running, iconic action FPS”, czyli tytułu akcji z gatunku FPS, który istnieje już od bardzo dawna. Teraz niemal wszyscy zaczynają się głowić czy nadchodzi nowy Quake?

id Software, pod skrzydłami ZeniMax, opublikowało nowe ogłoszenia o pracę. Nie każdy zwraca uwagę na takie rzeczy, ale liczne grono osób stara się w tym doszukiwać ewentualnych wskazówek o dalszych działaniach deweloperów gier. Ogłoszenia dotyczą posad, które wspomogą rozwój znanej od dawna ikonicznej gry FPS, mającej elementy sci-fi oraz fantasy. Być może da się pod to podpiąć serię Doom, a może raczej chodzi o serię Quake? Opinie są takie, że Doom dopiero miał swoje duże premiery, a opis na zasadzie „sci-fi połączone z fantasy” bardziej pasuje do serii Quake.

Zwykła teoria spiskowa? Skoro tak, to pozwólmy sobie w nią zabrnąć jeszcze dalej… czemu nie? Quake 2 miał premierę w 1997 roku, więc już w 2022 roku będzie 25 rocznica tego tytułu. Przypadek? Zdaniem wielu fanów na pewno nie! Jakby tego było mało, całkiem niedawno pojawiła się odświeżona wersja Quake’a, która cieszy się całkiem dobrym odbiorem, więc temat zapewne zostanie pociągnięty dalej.