Do najbliższego BlizzConu pozostało niewiele ponad tydzień, a tu takie wieści: wiele wskazuje na to, że Blizzard ogłosi niedługo pierwsze, oficjalne informacje o kontynuacji historii Pana Zniszczenia oraz zapowie drugą cześć Overwatch, właśnie podczas corocznego BlizzConu.

Śladów nowego Diablo dopatrzono się w reklamie opublikowanej w niemieckim magazynie GameStar, gdzie Blizzard Entertainment promuje swój album z grafikami zatytułowany The Art of Diablo. Akapit informujący o zawartości wymienia „ponad 500 grafik z Diablo I, Diablo II, Diablo III oraz Diablo IV”. Data wydania albumu pokrywa sie z BlizzConem (1-3.11.2019 r.), The Art of Diablo możemy już zamawiać m.in. na Amazonie.

Informacje o planowanej prezentacji Diablo IV oraz remastera Diablo II pochodzą od Metro, streamera na Twitchu, który także poinformował wcześniej o planach wypuszczenia Overwatch 2, który ma nie być dodatkiem do pierwszej części gry.

BlizzCon dla Blizzarda będzie okazją do zmierzenia się z falą krytyki, jaka uderzyła w amerykańską korporację po zawieszeniu Chunga „Blitzchunga” Ng Waia w Heartstone za wypowiedź dotycząca Hongkongu. Wyraźnie jednym ze sposobów na poprawę wizerunku mogą się stać długo oczekiwane gry. Czy nowy Diablo dorówna swoim wielkim poprzednikom? Przekonamy się pewnie dopiero premierze.