Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że Soulsy wywołały w growym światku małą (a może nie taką małą…) rewolucję. Wiadomo też, że wszystko zaczęło się od Demon’s Souls. Gdzie jest więc remake?

W sumie nie od dziś słyszy się różnego rodzaju plotki o remake’u lub remasterze Demon’s Souls. Temat wraca jak bumerang i trudno się dziwić. W końcu to tytuł od którego zaczęła się Souls-mania, a wyszedł jeszcze w poprzedniej generacji na PlayStation 3. Wydawałoby się, że sukces kolejnych gier z serii wręcz zmusiłby do odświeżenia „dziadka”. Jednak do dziś to się nie zdarzyło.

Ostatnio jednak ploteczki powróciły za sprawą Colina Moriarty’ego – byłego redaktora IGN. Colin znany jest z tego, że zwykle dysponuje bardzo dobrymi „wtykami” wewnątrz Sony. W swoim podcaście zatytułowanym „Sacred Symbols” Colin omawiał ostatni State of Play (czyli newsy dotyczące PlayStation i gier, etc.) i zasugerował, że na PlayStation 4 miał trafić kolejny remaster, ale nie ogłoszono jego wydania. Wspomniał też o „płonącej duszy” gdy chodzi o tę grę. Ta informacja wywołała lawinę plotek i domysłów, że chodzi o Demon’s Souls. Wiadomo też, że Bluepoint Games – firma odpowiedzialna za remastery Gravity Rush oraz Shadow Of The Colossus – pracuje nad kolejnym tytułem.

Czy to oznacza, że dostaniemy w końcu remaster Demon’s Souls? Mam szczerą nadzieję, że tak. Myślę, że czas na to jest odpowiedni – gry z serii Souls nadal cieszą się sporą popularnością i warto byłoby przypomnieć absolutne początki serii. Możliwe jest też inne podejście – Sony poczeka z wydaniem tego remastera na PS5. Moim zdaniem to mało prawdopodobne choć możliwe – taki tytuł i tak trafiłby do mocno hardcorowych graczy, a jak wiem tacy szybko przesiądą się na nowy sprzęt. Myślę, że zaangażowanie Bluepoint Games jest całkiem niezłym wyborem. Ich remaster Shadow Of The Colossus to świetna sprawa.

Podcast o którym mowa w poście można przesłuchać tutaj: