Projekt o nazwie Half-Life: Alyx ma być kolejna odsłoną przygód w świecie Half-Life’a, która prawdopodobnie właśnie szykuje Valve. Źródłem przecieku na temat Alyx jest ten sam człowiek, który nieco wcześniej informował o DOTA Underlords.

Half-Life: Alyx to tytuł dla najnowszej gry VR Valve, która mam być oficjalnie zapowiedziana podczas Video Game Awards 2019. Plotki o powrocie do świata Half-Life pochodzą z rzekomego wywiadu, prowadzonego przez Geoffa Keighley’a z dwoma pracownikami Valve. Fragment rozmowy można znaleźć tu.

Half-Life: Alyx ma być eksploracyjną grą VR, a Valve nie planuje wydania kontynuacji Half-Life’a w tradycyjnej formie. Z rozmowy wynika, że cały silnik gry jest juz gotowy, a po pierwszej prezentacji projektu – Valve przeanalizuje reakcję na kolejną odsłonę długo wyczekiwanego Half-Life’a w VR i zadecyduje, co z tym fantem zrobić dalej. Niezależnie od tego, czy rzeczywiście zostaniemy zmuszeni do zakupu gogli VR, by pograć w HL-a, jeśli przecieki okażą się prawdą – to dobrze, że Valve nie porzuciło świata gry.

Aktualizacja: plotki zostały potwierdzone, na tym oto, niedawno utworzonym profilu Valve na Twitterze: