Od ostatniej części BioShocka – jednej z najbardziej cenionych serii gier od przynajmniej dekady – minęło już kilka lat. Teraz pojawiła się plotka, która powinna zainteresować fanów.

Daleko temu doniesieniu do oficjalnej zapowiedzi, ale z drugiej strony – trudno je zignorować. Według pewnego użytkownika na Twitterze, nowa część serii ma mieć przynajmniej tymczasowy podtytuł Isolation. Gra ma być tworzona na Unreal Engine 5, a pracować nad nim mają zaś weterani ze studia Irrational Games wraz z projektantami znanymi z m.in. Watch Dogs: Legion, Shadow of the Tomb Raider oraz Mafii 3. Pierwsze oficjalne informacje miałyby się w tym przypadku pojawić w pierwszym kwartale 2022 roku.

Chyba jeszcze bardziej interesujący wydaje się slajd przedstawiający dwa miasta, w których miałaby być rozgrywana akcja w nowym BioShocku. Pierwsze z nich to wolne społeczeństwo prowadzone z sukcesami przez swojego lidera. Drugie – przeciwieństwo poprzednika – podziemne, hermetyczne miasto rządzone przez dyktatora:

Kilka lat wcześniej usłyszeliśmy wprawdzie oficjalne zapowiedzi wznowienia prac nad kontynuacją BioShocka, jednak wtedy nie podano żadnych konkretów dotyczących favuły i daty wydania gry.