Zhańbiony uczeń starożytnego kapłana celtyckiego jest jedyną nadzieją na uratowanie świata przed przerażającą nierównowagą natury. Posiada on bowiem magiczne moce, które pomogą mu stawić czoła niebezpiecznym stworzeniom czającym się w ciemnościach oraz przywrócić harmonię tajemniczego uniwersum.

Przygodówka typu point and click przygotowywana przez Adventure4Life Studios umożliwi graczom wcielenie się w dzielnego Jase. Oprócz ludzkiej postaci potrafi on również przekształcać się w zwierzę, przy pomocy unikalnych zdolności – umiejętność ta sprawi, że poradzimy sobie w sprytny sposób z większością łamigłówek. Początkowo nasze moce nie są na tyle potężne, abyśmy poradzili sobie ze wszystkimi zagrożeniemi, jednak z czasem zdobędziemy niesamowite uzdolnienia tworzące trzesięnia ziemi oraz zmieniające porę nocy w dzień. Plot of the Druid nacechowana jest sarkastycznym humorem, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, a także wymagającą rozgrywką dostępną w dwóch poziomach trudności.

„Naszą wizją było stworzenie gry w duchu Simon the Sorcerer, Monkey Island i Discworld, jednak przerodziło się to w coś znacznie większego.” – deweloperzy Adventure4Life Studios

Data premiery Plot of the Druid została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam).