Jim Ryan informuje o zmianie planów dotyczących zamknięcia PlayStation Store na PS3 oraz PS Vita.

Jakiś czas temu internet obiegały wieści o tym, że Sony podjęło decyzję o zamknięciu sklepu PlayStation Store na platformach PlayStation Portable, PlayStation Vita, a także PlayStation 3. Trzeba przyznać, że zdecydowana większość graczy nie była zadowolona. Alarmowano między innymi o całkowitej utracie dostępu do niektórych gier, ponieważ były one sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej. Wiązało się to ze zjawiskiem wzmożonych zakupów na dużą skalę, bo spora część osób nie chciała na zawsze stracić możliwość zagrania w ciekawe klasyki. Przypomnę jeszcze tylko o kolejnym negatywnym zjawisku, jakim było zaprzestanie prac nad niektórymi grami. Deweloperzy pracujący nad tytułami dla PlayStation Vita, które miały być sprzedawane tylko w sklepie cyfrowym, musieli podjąć decyzję o zaprzestaniu dalszych prac. Oczywiście taka reakcja była logicznym posunięciem z ich strony, jako że koszty produkcji mogły się nigdy nie zwrócić, właśnie ze względu na zamknięcie PlayStation Store dla PS Vita.

Dzisiaj wszystko ulega zmianie, ponieważ ogłoszono, że PlayStation Store na PS3 oraz PS Vita jednak nie zostanie zamknięte. Na oficjalnym blogu PlayStation, Jim Ryan napisał między innymi:

„Teraz widzimy, że wielu z was jest niesamowitymi pasjonatami klasycznych gier i cenicie sobie możliwość ich kupowania na platformach PS3 i PS Vita przez nadchodzące lata. W związku z tym cieszę się, że znaleźliśmy możliwość zapewnienia wam kontynuacji tego typu usług.”

Jim Ryan podziękował również za wyraźny odzew fanów i dodał, że głos społeczności jest zawsze doceniany i brany pod uwagę. Podsumowując – sklep PlayStation Store na PS3 oraz PS Vita nie zostanie zamknięty, ale sklep na platformie PSP przestanie działać 2 lipca 2021 roku.