Wszyscy wiemy, że żyjemy tak naprawdę w epoce cyfrowego grania. Pisaliśmy już o tym na Pixelpoście. Obecne posunięcie Sony właściwie perfekcyjnie wpisuje się w taką narrację – więcej dobrych gier za mniej pieniędzy!

Dla porządku – Playstation Now to streamingowa usługa Sony umożliwiająca granie w gry z PS2, PS3 oraz PS4 na PlayStation 4 oraz PC-cie. Warto zaznaczyć, że nie pokrywa się to z PlayStation Plus – są to osobne usługi. Istotne jest, że PlayStation Now nie jest w tym momencie dostępne w Polsce. Dotychczas PlayStation Now w USA kosztowało 100 dolarów rocznie. Sony postanowiło wyjść graczom naprzeciw i teraz rok usługi kosztuje 59.99 USD – dokładnie tyle samo ile PlayStation Plus. W przypadku krajów europejskich cenę obniżono z 99 euro do 59.99 euro. Co może być ważniejsze dla wielu graczy – teraz w usłudze dostępne są takie tytuły jak God of War, Uncharted 4 czy GTA 5. Kuszące tytuły nieprawdaż? To obala także plotkę, że GTA 5 będzie tytułem dostępnym jako exclusive na Google Stadia. Podejrzewam, że Sony niemało zapłaciło Rockstarowi za przywilej dostępności GTA 5 w PlayStation Now.

Warto też przypomnieć, że użytkownicy PlayStation Now korzystający z PS4 mogą ściągnąć każdą z dostępnych gier na dysk twardy. W usłudze nie ma tytułów PS VR, a wyróżnione hity będą dostępne tylko przez określony czas – w tym przypadku od 1 października do 2 stycznia 2020. To sporo czasu, ale szkoda, że nie zostaną one dodane na stałe do PS Now. Pewnie na ich miejsce dostaniemy coś innego – oby równie ciekawego.

Co o tym wszystkim myślę? Cóż – Sony ma silnego konkurenta w postaci Xbox Game Passa więc pewnie dlatego decyduje się na takie ruchy. Jakiś wpływ na takie działania może mieć też nadchodząca Google Stadia. Dla graczy to oczywiście plus bo dostajemy świetne gry i obniżenie cen, ale opinie nadal są podzielone. Po prostu nie każdemu pasuje streaming.

Tutaj możecie obejrzeć film promocyjny: