Niedawno świat gier obiegła informacja o grze chińskiego studia Mihoyo, przygotowywanej do premiery na PlayStation 4. Wśród zalewu gier na stacjonarne konsole pewnie nikt nie zwróciłby uwagi na Genshin Impact, gdyby nie jedno: gra wygląda jak wierna kopia Breath of the Wild, najnowsza część serii Zelda.

Vivian.Ysy poinformowała najpierw na Twitterze o tym, że rozgrywka w Genshin Impact kopiuje niemal jeden do jednego to, co wyczyniamy Linkiem w najnowszej Zeldzie, dodając również, iż nawet muzyka przypomina to, co słyszymy w grze Nintendo.

Jeszcze ciekawsze okazały się późniejsze wydarzenia. Podczas pierwszego publicznego pokazu Genshin Impact, który odbył się na targach China Joy. Fani Zeldy pokazywali swoje zdjęcia ze Switchem i uruchomioną Zeldą lub pudełkiem z chińską edycją Breath of the Wild na tle stoiska Mihoyo, z wyciągniętym wymownie środkowym palcem.

Serwis Hachima opublikował również zdjęcia wściekłego fana Linka, który zniszczył na miejscu konsolę PlayStation 4. Oby zjawisko to nie przyjęło bardziej masowego charakteru, bo biorąc pod uwagę liczbę potencjalnych fanów Zeldy w Chinach, Sony będzie musiało zwiększyć produkcję swojej konsoli.