Ostatnio moją uwagę zwrócił bardziej dynamiczny rozwój serii gier spod znaku PlayLink. Przez dłuższy czas – od premiery „To jesteś Ty!” nie działo się tam praktycznie nic, ale ostatnie tygodnie to wysyp rozmaitych tytułów. Postanowiłem zajrzeć także na tę półkę w skarbnicy Sony i mogę powiedzieć, że jest całkiem ciekawie. Ucieszyło mnie to, że firma ta postanowiła rozszerzyć katalog gier nadających się do zabawy całą familią lub w gronie znajomych. Tego, moim zdaniem, zdecydowanie brakowało wśród gier na PS4.

Nie zaliczyłem oczywiście jeszcze wszystkich gier, ale kilka mam już solidnie ogranych i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami.

Po pierwsze – fajne jest to, że dostajemy możliwość zabawy w większym gronie. Co ważne nie ma konieczności zakupowania dodatkowych lub specjalnych kontrolerów – wystarczy smartfon lub tablet i darmowa apka. W taki sposób do gry może przyłączać się do sześciu osób.

Po drugie – mamy tu sporą rozpiętość tematyki i stylu rozgrywki. Zaliczyłem już typowo rozrywkowe: „Wiedza to potęga” (quizy) oraz wzorowaną automatowych produkcjach „Frantics”. Pogodny charakter i bezkrwawa rywalizacja sprawiają, że obie doskonale nadają się do zabawy z dziećmi. Czasu wystarczyło mi też na wypróbowanie czegoś dla dużych graczy. Taki jest właśnie „Ukryty Plan” – zdecydowanie cięższy i mroczny klimat. Jeśli lubicie thrillery to będziecie zadowoleni. Rozpocząłem także „Planet of the Apes: Last Frontier”, która zapowiada się na nieźle skrojony interaktywny dramat. Są tu trudne wybory, skomplikowane sytuacje i moralne dylematy. Dla mnie idealne połączenie. A na koniec przymierzam się do „Erica”. Jeszcze nie rozpocząłem, ale zainrygowała mnie konstrukcja gry – podobna do tego co mieliśmy w Heavy Rain czy Beyond Two Souls, czyli rozwój akcji kreowany na podstawie wyborów gracza.

Po trzecie – cena. Gry dostępne są w przystępnej cenie. Jak do tej pory nie uważam, żeby któryś z zakupów był nietrafiony. Dodatkowym plusem jest, wspomniany wyżej, brak konieczności zakupu kontrolerów.

Mam nadzieję, że seria nie podupadnie z czasem jak wiele innych pomysłów Sony. Start jest bardzo udany, zamysł trafiony i myślę, że może przypaść do gustu wielu graczom. Jeśli regularnie będą pojawiały się nowe produkcje, a ich cena zostanie utrzymana na obecnym poziomie, to będzie dobrze. Mnie to kupiło!