PUBG pozazdrościł popularności Fortine’owi i postanowił odchudzić się dla nowego grona graczy. Posiadacze PC już wkrótce będą mogli rozegrać pojedynek w darmową wersję PUBG, w którą w Tajlandii grają już od stycznia (pod nazwą PUBG Thai). Wkraczającą do Europy, uproszczona wersja gry umożliwi rozgrywkę nawet na biurowych PC, wyposażonych w zintegrowane układy graficzne (od HD Graphics 4000 w górę) i 4 GB RAM.

W początkowej fazie PUBG Lite będzie dostępny jako beta, wymagająca pobrania launchera i wcześniejszej rejestracji na stronie producenta. Dla wszystkich, którzy odważą się sięgnąć po PUBG Lite przed 8.10.2019 r. producent obiecuje darmowe skórki na M416 i AKM. Start zabawy przewidziano n0.10.2019 r. Poza uproszczoną oprawą graficzną PUBG Lite oferuje dokładnie ten sam model rozgrywki, który znamy z podstawowej gry plus tryb drużynowej walki po cztery czteroosobowe składy przeciw sobie – wygrywa pierwsza ekipa, która doprowadzi do 40 zgonów przeciwników.

Nie wszystko będzie jednak darmowe, do uczestnictwa w battle royale wciąż potrzebne będą przepustki sezonowe. Nowością będzie jednak darmowy Lite Pass, z system odznaczeń i misji do wykonania, za kolejne warianty Lite Pass Premium i Premium Plus będzie trzeba już zapłacić. W PUBG Lite obowiązującą waluta będzie L-Coin, za które kupimy skrzynki z fantami.