Na oficjalnej stronie PlayStation możemy przeczytać, że mieszkańcy całego świata pozostają w domach, aby dbać o bezpieczeństwo innych.

W związku z tym Sony stworzyło akcję o nazwie Play At Home, która polega na bezpłatnym udostępnianiu wybranych gier. W 2021 roku zaczęto od tytułu Ratchet & Clank, natomiast w nadchodzących dniach można liczyć na kolejną porcję darmowych gier na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Już 25 marca w ręce graczy trafi bezpłatna paczka gier złożona aż dziesięciu tytułów. Zanim przejdziemy dalej, trzeba jeszcze podkreślić, że aby je odebrać nie trzeba mieć wykupionego PlayStation Plus. Wystarczy mieć zwykłe konto PlayStation. W skład darmowych gier wchodzi bardzo relaksujące doświadczenie Abzu, czyli przygoda oparta na eksploracji podwodnego świata. Następnym tytułem ma być Enter the Gungeon, a więc pixelartowa grafika oraz szalona eksterminacja licznych wrogów.

Rez Infinite to z kolei gratka dla miłośników VR (strzelanką na szynach z nietypową grafiką). Subnautica będzie wyjątkową przygodą dla każdego, kto odważy się zbadać bezkresne głębiny, kryjące wiele tajemnic. Tytuł skupia się na przetrwaniu oraz budowaniu swojej bazy. The Witness jest grą logiczną z otwartym światem. Astro Bot Rescue Mission obsługuje PlayStation VR i umożliwi nam odkrycie tętniących życiem światów, które są pełne przeróżnych wrogów i tajemnic. Moss to piękna platformówka z obsługą VR, w której odkryjemy historię myszki Quill. Do tego Thumper – klasyczna, muzyczną grą akcji, w której można wcielić się w rolę kosmicznego żuka. Paper Beast nie trzeba specjalnie przedstawiać – to olśniewająca gra na PlayStation VR, najnowsze dzieło Éric Chahiego i barwna przygoda w wirtualnym świecie.

Na koniec największa niespodzianka. Od 19 kwietnia gracze będą mogli odebrać Horizon Zero Dawn Complete Edition. Całkowicie za darmo.