Estońskie Chaosmonger Studio właśnie szykuje się do premiery swojej platformówki we wczesnym dostępie. Od 9 listopada na Steamie oraz GOG.COM za jedyne 9 USD będziemy mogli zmierzyć się z przeciwnikami w barwnej metroidvanii.

Clunky Hero to mikstura platformówki, metroidvanii, RPG i przygodówki akcji z intrygującym, głównym bohaterem Rufusem, odzianym w wiadro i uzbrojonym w miotłę. Brzmi wystarczająco abstrakcyjnie? No to wyobraźmy sobie, że Rufus w tym stroju zamierza wyzwolić swoją żonę, przedzierając się przez platformówkowy świat złożony z 40 poziomów na siedmiu różnych obszarach.

Chaosmonger Studio znamy już z dokonania w obszarze cyberpunkowych przygodówek – to z tego studia pochodzi Encodya.

Swoją misję Rufus rozpoczyna w wiosce. Gdy wielki Zły porywa jego żonę, Brunildę, nasz wioskowy bohater nie ma wyboru – rusza z odsieczą szefowej domostwa. Do dzieła – po przerobieniu wiadra na hełm oraz wybraniu miotły w roli podstawowego oręża nasz niezbyt zgrabny bohater wyrusza w nierówną walkę i długą podróż.

„Tworzę Clunky Hero od około 2 lat i w międzyczasie wiele się zmieniło. Za każdym razem, gdy tworzymy nową wersję musimy skupić się na dodatkach i dopracowywaniu drobnych szczegółów. To niesamowite, jak proste szczegóły (takie jak nowy interfejs użytkownika, dźwięk lub prosty efekt wizualny) mogą ulepszyć grę i sprawić, że będzie wyglądała bardziej profesjonalnie. W sumie, mimo że prace nad projektem jeszcze nie zostały ukończone, nasz zespół jest bardzo zadowolony z wersji Early Access!” – Nicola Piovesan, CEO Chaosmonger Studio

Podczas fazy wczesnego dostępu programiści będą starali się zebrać jak najwięcej informacji zwrotnych, starając się ulepszyć takie elementy, jak walka, poziom trudności rozgrywki, ekonomia handlu i umiejętności bohatera. Przygody Rufusa są dostępne w ośmiu językach (angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, japońskim, rosyjskim, chińskim), dla PC z Windows, Linuxem i macOS. Chaosmonger Studio planuje również wydać Clunky Hero na Switcha, Xboxa oraz PlayStation w pierwszym kwartale 2022 roku.