Render Cube i Toplitz Productions przekonują nas do średniowiecznych klimatów w Medieval Dynasty, zapowiadając nowe atrakcje w grze – powstanie m.in. edycji konsolowa, zapowiedziano także tryb kooperacji (dopiero na 2023 r.).

Wśród ostatnich osiągnięć średniowiecznej technologii wprowadzonej do świata Medieval Dynasty przez łódzkie studio Render Cube mogliśmy zobaczyć pełni funkcjonalny młyn, a także ozdoby – ptaki i trofea myśliwskie. Najbardziej wyczekiwany wciąż pozostaje tryb kooperacji, który gracze sugerowali już w momencie pojawienia się gry w Early Access. Droga do co-opa zajmie jeszcze trochę czasu, w którym dostaniemy m.in. Dodatek Dziedzic – rozwijający funkcję dziedziczenia, która wpłya na tworzone przez graczy dynastie. Kolejny etap – ro wydanie wersji konsolowej. Docelowe platformy mamy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Pieczołowicie przygotowany świat Medieval Dynasty zaprasza nas do odtworzonego w 3D średniowiecza, z realistyczną symulacją zjawisk pogodowych, cyklem dnia i nocy oraz osnowa czterech pór roku, wypełnionych wilkami, dzikami, jeleniami i królikami. Interaktywne środowisko gry daje nam okazje obserwować upadające drzewa, brać udział w zbiorach owoców, eksplorować jaskinie oraz budować 18 budynków – od prostych chat po posiadłości z kamienia. Wśród wyposażenia możliwego do wytworzenia otrzymamy ponad 60 rodzajów narzędzi, broni, mebli i ubrań. Nasze działania wpływają na parametry życiowe organizmu (od wskaźników głodu, po nawodnienie, zdrowie i wytrzymałość), a umiejętności… kształtujemy tradycyjnie w formie drzewka. W mechanice rozgrywki uwzględniono zdarzenia i decyzje wpływające na środowisko gry, system reputacji dynastii, zadania, handel, gospodarkę oraz relacje społeczne z NPC-ami.