Zwykle zamiana bajtów na kostki, planszę i figurki nie jest zadaniem łatwym. Jak oddać klimat gry komputerowej, grafiki, muzyki, fabuły w formie planszowej? A do tego jeszcze sprawić żeby mechanika miała ręce i nogi czyli po prostu była grywalna? Jak napisałem – rzecz trudna a niektórych przypadkach pewnie niewykonalna.

Ale to nie znaczy, że kolejni twórcy nie próbują. Twórcy gry planszowej opartej na Dark Souls czyli Steamforged Games wzięli się tym razem za bary z tytułem iście legendarnym czyli Resident Evil 2. Gra została ufundowana na Kickstarterze a ilość zebranych środków robi wrażenie – 800 tysięcy funtów (do ufundowania było potrzebne 150 tysięcy).

Ciekawi wybór tytułu – wydaje mi się, że łatwiej byłoby zrobić planszówkę z pierwszej części Resident Evil. Rzecz zapowiada się bardziej niż smacznie – mnóstwo figurek, mechaniki oddające klimat survival horroru i rozgrywka która jest nastawiona na pełną kooperację. Największe wrażenie robią wspomniane figurki – jest ich naprawdę sporo i wyglądają świetnie! Więcej informacji (razem z możliwością zamówienia gry) jest dostępne pod tym adresem.