Myślę sobie, że nastały ciekawe czasy i w branży gier zmieniło się naprawdę wiele. Czy kiedyś ktokolwiek robiłby wielkie wydarzenie z faktu, że twórcy gry podkreślili, iż ich tytuł skupia się na doświadczeniach dla pojedynczego gracza?

Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, chciałem poinformować, że aktualnie niewątpliwym wydarzeniem jest wpis na blogu BioWare. Twórcy nowej odsłony Dragon Age zapewniają, że ciężko pracują nad kolejną przygodą dla pojedynczego gracza.

„Speaking of building new worlds and stories for you to explore, we want to let you all know that we’re still hard at work on building the next single-player focused experience for Dragon Age.”

Tego typu wypowiedź stała się nowinką obiegającą świat, ponieważ podkreślono chęć tworzenia gry single-player. Jeszcze niedawno często można było usłyszeć opinie typu „teraz liczy się tylko granie online”, a wielkie korporacje próbowały zamienić niemal każdą znaną markę w gry usługi, które są zawsze połączone z serwerami. Niektórym graczom się to podoba, ale spora część jest zdania, że single-player ma bardzo wiele do zaoferowania i ogłaszanie jego śmierci… to czysty absurd.

Warto dodać, że jeśli chodzi o produkcję studia wykupionego przez Electronic Arts, czyli w tym konkretnym przypadku BioWare, tworzące Dragon Age 4, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że mają za sobą nieudane Anthem. Jest to przykład właśnie gry usługi, która okazała się porażką i dodatkowo zraziła wiele osób do tego typu gier od BioWare. Stąd między innymi radość w newsach dotyczących nowej gry, która na pewno ma się skupiać na doświadczeniach dla pojedyncze gracza. Prawdopodobna data wydania Dragon Age 4 to 2023 rok.