Nawiązywanie do klasycznego, niskobudżetowego kina SF lat 60. ubiegłego wieku musi się dobrze skończyć. Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza.

Assemble Entertainmet oraz RobotPumpkin Games zapowiadaja na jesień przygodówke science-fiction, w której na PC (Steam), iOS i Androidzie zmierzą się wzrokiem rozbitek z kosmosu oraz mieszkańcy z południa Niemiec – Bawarczycy. Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey ma być utrzymany w podobnej konwencji do The Innsmouth Case, debiutanckiej gry studia RobotPumpkin, czyli interaktywnej powieści wizualnej, w której wybory gracza kształtują fabułę. Docelowo Plan B form Outer Space ma mieć aż 19 różnych zakończeń.

Urok A Bavarian Odyssey ma podkreślać kuflowy Hefeweizen, grillowanie Weißwurstu i bawarski akcent, a nasz Obcy będzie musiał jakość zaaklimatyzować się w tym środowisku. Wszystko zaczyna się od przyjemnej wycieczki po Układzie Słonecznym, który styka się z chmurą kosmicznych śmieci i rozbija się na południu Niemiec. Ziemianie z tej części planety są niezbyt zorientowani, co się dzieje poza ich landem, nie mówiąc już o kosmosie. Zmiennokształtne ufoki muszą wspiąć się na wyżyny swoich nadprzyrodzonych mocy i za wszelką cenę wtopić się w otoczenie owych „bawarzyńców”, a po drodze rozgryźć, jak wynieść się z tej planety, która wali chmielem i solonym chlebem. Krążą słuchy, że będziemy mogli sami projektować wygląd swoich przybyszów z kosmosu i rozwiązywać gry logiczne (zwane z jakiegoś powodu mózgokleksami). Oby nie było za dużo jodłowania.

„Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey to pełna unikatowego uroku przygodówka sci-fi, z której aż kipi humorem i żartobliwymi nawiązaniami do bawarskiej kultury. Są tu uroczy kosmici, precle i masa (wirtualnego) piwa – czego więcej chcieć więcej?” – Stefan Marcinek, CEO Assemble Entertainment

„Dla nas, jako niezależnego studia, wydanie naszego debiutu The Innsmouth Case było wydarzeniem tak niesamowitym, że aż trudno było w to uwierzyć. Teraz z ogromną radością możemy zapowiedzieć naszą kolejną grę, Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey. Uwielbiamy historie, które łączą ze sobą ekscentryczność i komedię – dlatego nie możemy się doczekać momentu, gdy gracze zobaczą naszą kolejną przygodówkę tej jesieni.” – Caroline Podeswa, CEO RobotPumpkinGames

Tworzona przez Robot Pumpkin Games i zaplanowana do wydania przez Assemble Entertainment gra Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey ukaże się na platformach: Steam, iOS oraz Android tej jesieni.