Oprawa graficzna z dużych pikseli, mikstura roguelike’a i RPG-a, oczywiście naszpikowana nostalgią i dziwacznymi bohaterami: oto Pixel Heroes – gra niemieckiego studia The Bitfather, która zdążyła już przykuć do ekranów posiadaczy PC oraz innych konsol.

Teraz w przygodę w stylu retro możemy wyruszyć również na ekranie Nintendo Switch – z nowym trybem rozgrywki, kolejną kampania i odświeżoną galerią bohaterów. Premiera wcześniejsze, konsolowej edycji Pixel Heroes na PlayStation 4 zapowiadana była niezłym zwiastunem filmowym z ujęciami w stylu retro:

Czegoś podobnego możemy spodziewać się po kupieniu edycji na Switcha – Pixel Heroes nie kryje swoich korzeni sięgających retro, nawet ścieżka dźwiękowa brzmi jak z 8-bitowca (można ją jakby co zamienić na wersję orkiestrową). Do wyboru: 33 unikalne klasy bohaterów (część z nich najpierw trzeba będzie odblokować), cztery kampanie (również do odblokowania, w tym jedna zupełnie nowa), lochy bossowie, proceduralnie generowane znajdźki (topory, włócznie, zaklęcia, kusze i inne składniki arsenału).

„Cieszymy się, że Pixel Heroes jest wreszcie dostępny na Nintendo Switch. Switch okazał się fantastyczną platformą do gier niezależnych i uważamy, że gracze będą się dobrze bawić z naszymi retro RPG i mechaniką roguelike.” – Tom Hirsch, główny projektant

Na Switchu dostępny jest również nowy tryb Arena, w którym gracze mogą dobrać swoją drużynę i powalczyć w serii niekończących się bitew. Wszystko to w świecie poskładanym z dziwacznych NPC-ów i permanentnej śmierci (ale ponoć będziemy mogli odwiedzać poległych bohaterów na wbudowanym w grę cmentarzysku, aby na przykład porównać statystyki postaci).