Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, czy uda się utrzymać obecną formułę wydarzenia, pomimo zmiany terminu imprezy. Pandemia oraz obecna sytuacja w Polsce utrudniły jednak przygotowania i realizację obietnic. Dlatego 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Pixel Heaven 2020 przenosi się do sieci i zmienia termin, zamiast w listopadzie, spotkamy się online w dniach 2-6 grudnia 2020 r. Stacjonarne wydarzenie powróci w 2021 roku.

A to oznacza, że Pixel Heaven 2020 potrwa od środy do niedzieli i będzie to najdłuższa edycja festiwalu gier. Szczegółowe informacje na temat nowej formuły Pixel Heaven Online zostaną ogłoszone wkrótce na stronie wydarzenia na Facebooku.

„Kilka słów wyjaśnienia. Jak się łatwo domyśleć nie było to planowane. Do końca traktowaliśmy opcję online jako ostateczność, stąd tak długo zwlekaliśmy z oficjalnym komunikatem. Sytuacja jest też trudna z punktu widzenia organizacyjnego i finansowego, ale to dotyka wszystkich organizatorów imprez. Poczyniliśmy przygotowania, mamy gotowe materiały, koszulki, gadżety itp. Część z nich pewnie uda się jeszcze wykorzystać – czy to podczas edycji tegorocznej online czy podczas kolejnej „na żywo” (mamy taką nadzieję).”

Niektórzy z gości, zaproszonych na stacjonarne Pixel Heaven dołączy do nas online, inni obiecali, że powrócą podczas kolejnych edycji, już na żywo, na miejscu.

„Szczególnie żałuje tej sytuacji Jussi Koskela, twórca serii Ski Jump (czyli popularnego u nas „Małysza”), który planował podczas Pixel Heaven zaprezentować nową odsłonę gry. Mieliśmy gotowy plan, żeby zrobić wokół tego naprawdę spore zamieszanie…”

Goście, wystawcy i partnerzy Pixel Heaven mogą ubiegać się o zwrot środków, wysyłając e-mail z biletem (potwierdzeniem zakupu na adres [email protected]. Jednak karta wstępu zachowuje ważność na kolejną edycję Festiwalu Pixel Heaven, której planowany termin to pierwsza połowa czerwca 2021 r. Oczywiście ten sam bilet uprawnia do udziału w Pixel Heaven Online 2020. Gadżety i koszulki z tegorocznej edycji zostaną natomiast dostarczone pocztą, na Wasze adresy. Wraz z organizacją edycji online – organizator obiecuje uczestnikom wyjątkowy prezent, to jest dostęp do pełnego archiwum magazynu PIXEL w formacie PDF (numery 1 – 65) – łącznie ponad 8000 stron, których wartość rynkowa wynosi 643,50 zł! Rekomendujemy takie rozwiązanie i dziękujemy za skorzystanie właśnie z tej opcji.

Wystawcy, partnerzy i sponsorzy otrzymają nową, dostosowaną do okoliczności ofertę w odniesieniu do tegorocznej edycji. Ponadto umowy zachowają ważność na kolejną edycję Festiwalu. Istnieje możliwość odstąpienia od umowy i zwrot środków.

„Wierzymy, że po ośmiu latach wspólnego tworzenia wyjątkowego klimatu Pixel Heaven uda się nam przetrwać dziwny czas i wrócimy w przyszłym roku z jeszcze większym pierd…, znaczy przytupem! Trzymajcie się zdrowo!”