Tegoroczna edycja festiwalu gier Pixel Heaven, która odbędzie się za niecały miesiąc, w dniach 8-10.10.2021 r. będzie wypełniona tęczowymi barwami ZX-a. Wszystko dlatego, że 16 września, w wieku 81 lat odszedł od nas wielki wynalazca i pionier mikrokomputerowej informatyki, Sir Clive Sinclair.

Dlatego organizator Pixel Heaven postanowił przygotować dla wszystkich fanów ZX81, ZX Spectrum i klonów ZX Spectrum specjalne miejsce pełne wydarzeń, sprzętu i gadżetów związanych z produktami firm Sinclair Radionics i Sinclair Research – nazwane ZX Hall – miejsce, w którym będzie można usiąść, odpocząć i powspominać. Organizatorzy postarają się zapełnić dedykowaną ZX Spectrum salę sprzętem Sinclaira oraz jego klonami z całego świata. Do tego literaturę, dema, gry, filmy i pamiątki związane z komputerami Clive’a.

Równolegle z Pixel Heaven rusza również inicjatywą nadania jednemu z warszawskich skwerów lub jednej ulic imienia Sir Clive Sincair’a. Każdy z gości będzie mógł złożyć swój podpis pod wnioskiem, który po imprezie zostanie przekazany władzom miasta stołecznego Warszawa.

Pozostałe atrakcje związane z ZX-ami to m.in. prezentacja ColorClashForever, którą przeprowadzi Marcin Rusinowski ze speccy.pl, wieczorny pokaz filmu Micro Men, dyskusja zatytułowana Klan ZX Spectrum (w roli prowadzącego – Bartek Kluska), pokaz najlepszych gier na ZX Spectrum oraz Speccy Demoscene Night, które odbędzie się podczas afterparty.

Aktualną i pełną informację na temat wydarzeń związanych z ZX Spectrum i jego twórcą znajdziecie TUTAJ.