Zmiana miejsca i zmiana daty (wymuszona przez pandemię) nie oznaczają, że cokolwiek się zmienia (poza miejscem i datą), bo wszystko wskazuje na to, że Pixel Heaven 2020 będzie miało równie duży rozmach, jak poprzednie edycje.

Wydarzenie Pixel Heaven Games Festival & More 2020 zmienia wprawdzie lokalizację z malowniczych hal MZA na Włościańskiej na równie industrialne hale na Mińskiej 65, ale nie opuszcza Warszawy.. Dodajmy, że tegoroczne Pixel Heaven odbędzie się już po raz ósmy. Obecnie to też jedno z największych w Europie i największe w Polsce wydarzenie dedykowane gamedevowi, które poprzedza branżowa konferencja Pixel Connect. Podczas Pixel Heaven 2020 będzie można również zobaczyć i zagrać w najnowsze gry w sekcji Pixel Expo oraz obejrzeć wyniki konkursu Pixel Awards Europe 2020.

Jednak nie samym gamedevem żyje Pixel Heaven, bo unikalny charakter imprezy buduje również strefa retro – konsol i komputerów z ubiegłego stulecia oraz wykłady i goście specjalni – w tym roku w Polsce pojawi się Jussi Koskela – twórca Deluxe Ski Jump – gry, która w fazie małyszomanii zawojowała ekrany komputerów PC w każdej pracowni. Dzieciaki ścigały się na osiągnięcia w odległości skoków i umiejętnym lądowaniu.

Co swoją drogą nie zmieniło się aż tak bardzo, jeśli spojrzymy na rankingi graczy w Deluxe Ski Jump – wciąż dominują Polacy. Kolejnych szanownych gości PH2020 zdradzimy oczywiście niebawem.

Ponieważ mamy głównego organizatora wydarzenia w zasięgu komunikatora zapytaliśmy: Jussi będzie skakał w Deluxe Ski Jumping, namówiłeś go już na turniej z uczestnikami? Czy on aby na pewno wie, do jakiego kraju przyjechał (pewnie po przelewach od fanów i tak sobie zdaje sprawę…)?

Robert Łapiński: Nie pamiętam, kto mi przypomniał, że to jeden z pierwszych prawdziwych „indyków”. Połączyłem to z lekcjami informatyki w liceum i wieczorami z przyjaciółmi sprzed 20 lat. To chyba retro, nie? 🙂 A Jussi przyjął zaproszenie od razu, obiecał specjalną nagrodę dla zwycięzcy turnieju podczas PH oraz oczywiście starcie z nim jako show dla publiczności. Preferuje wersję 2.0 i już obiecał trenować. Odnoście COVID-19 – już powiedział, że go to nie powstrzyma!

Postindustrialne hale Mińska 65 wypełni również strefa handlowa z gadżetami, komiksami i książkami, a trzy dni wydarzenia zostaną wypełnione prezentacjami i dyskusjami na dwóch scenach. Będzie też wyjątkowa wystawa konsol do gier wszystkich generacji, od wielkiego N, przez ogromne S, potężne P i wspaniałe X.

Prezentacje wszystkich generacji konsol – serio?

Robert Łapiński: Tak będzie. Uznaliśmy, że warto pokazać z naszego punktu widzenia jak gry i konsole się rozwijały. Takie zobrazowanie na żywo z perspektywy czasu jak producenci, wydawcy i gracze – jak to się toczyło. Pokażemy (oczywiście z możliwością spróbowania wszystkiego na żywo) od czego i przez co przechodziły do nas maszyny do grania od koncernów Sega, Microsoft, Sony, Nintendo i Microsoft. Pełny ekumenizm :). Moja ulubiona konsola do gier? Odpowiem szczerze – bo spędziłem z nią najwięcej czasu i na niej pokazałem dzieciakom pierwsze gry dla nich: XBOX360.

Nie zabraknie flipperów i automatów arcade. Powstanie też specjalna strefa rozrywki bez prądu, gdzie dostępne będą planszówki i komiksy, redaktor naczelny Pixela wspominał też o unikalnych Big Boksach (przez podwójne duże B), które będzie można podziwiać. Wydzielone miejsce będą miały dzieciaki – strefę Kids play & learn. Dorośli natomiast będą mogli bawić się na afterparty i koncertach. Zewnętrzny teren otaczający hale wypełnia foodtrucki i dostawcy napojów chłodzących.

Organizatorzy dodają również, że są przygotowani na przeprowadzenie wydarzenia w sposób bezpieczny, spełniający rządowe wymogi w sprawie organizacji targów i konferencji w okolicznościach wynikających z COVID-19.

I jeszcze jedno – warto będzie zostać w tym roku supporterem, z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że szykuje się gustowna niespodzianka.

Aby nie opowiadać wyłącznie nadchodzącej imprezie mamy dla was kilka zdjęć z pierwszej edycji Pixel Heaven 2013:

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2020 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga www.pixelpost.pl. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.pixelheavenfest.com

Warto przekleić i zapamiętać:

Festiwal Gier Pixel Heaven 2020

2-4 października 2020 r., hale MIŃSKA 65, Warszawa

www.pixelheavenfest.com