Gotowi na drugi dzień spotkań online z Pixel Heaven 2020? Zaczynamy już o 12:00, na rozgrzewkę trochę aspektów prawnych, później: weterani branży, następnie – same legendy. Na deser: porozmawiamy o big boxach i emulacji do późnych godzin wieczornych.

Pamiętajcie o tym, by dołączyć do wydarzenia na tej stronie i zdobyć bilet. Następnie (w sobotę o 12:00) przeskakujemy na stronę Pixel Heaven 2020 Online, logujemy się (danymi z biletu) i oglądamy!

Oto miniaturowy przegląd najważniejszych sobotnich wydarzeń Pixel Heaven 2020 Online:

Sobota  12:30 Książka lub komiks jako podstawa scenariusza gry

Krzysztof Czyżewski

Na rozgrzewkę – aspekty prawne gier realizowanych na podstawie książek lub komiksów, w które wprowadzi nas Krzysztof Czyżewski, wspólnik i adwokat w Czyżewscy Kancelaria Adwokacka. Jeśli więc mamy na oku powieść lub historię złożoną z dymków i kadrów, którą zamierzamy uwiecznić w formie gry – w tym momencie mamy szansę na zdobycie konkretnej wiedzy od prawnika.

Sobota 14:00 Alex meets Micz!

Po porcji zagadnień prawnych weterani polskiej prasy postanowili spotkać się i pogadać – Aleksy Uchański – dawniej redaktor Top Secretu, dziś – felietonista Pixela, porozmawia ze swoim redaktorem naczelnym / prowadzącym Pixela.

Sobota 16.00 Q&A: Lucjan Wencel

Moderator: Piotr Mańkowski
Ta postać zaważyła na naszych zainteresowaniach w latach 80. Polak z Doliny Krzemowej, który spotkał w USA Polaka i sprowadził Atari do Polski, a także przyczynił się do założenia studia tworzącego gry w Polsce, a teraz Lucjan Wencel planuje kolejny projekt! O czym dowiemy się dziś po godzinie 16:00.

Sobota 17.30 Q&A: John Cutter (EN)

Moderator: Piotr Mańkowski
Producent i współtwórac dobrze znanych tytułów: Defender of the Crown oraz Betrayal at Krondor. Tym razem posłuchamy o czasie pracy w zespole Cinemaware’u i Dynamixu.

Sobota 19.00 Classic Big Box Show

Paweł Gawlikowski, Piotr Mańkowski, Hubert Studniarek
Zastanawiacie się jak wyglądały te najstarsze, pełne dodatków wydania kolekcjonerskie kartonowych big boxów? Oto odpowiedź, której udzielą kolekcjonerzy. Zobaczymy m.in. wydania pudełkowe i kolekcje gier RPG pochodzących od SSI oraz całą serię gier Ultima plus pełne gadżetów pudełka Infocomu. Będzie to też okazja do posłuchania historii poszczególnych serii i tytułów.

Sobota 21.00 Na luzie: Emulacja – mania retro grania

Maciej Jarosz
Interaktywny (do pewnego stopnia i na waszych komputerach) warsztat dedykowany tematyce emulacji retro gier w klimatach New Retro Wave. Dzisiejsza technologia umożliwia przeniesienie się w przeszłość w bezpiecznym domowym zaciszu bez konieczności budowania De Lorean’a, co oznacza zabawę na (niepotrzebne skreślić) PSX, PS2, Dreamcast, N64, Atari, Amiga, C64, NES, SNES, GameBoy, GameBoy Advance, ZX Spectrum i innych platformach o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. W 90 minut przepracujemy wszelkie tematy związane z emulacją!

 

Pełny program Pixel Heaven 2020 Online:

PIĄTEK 11.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

21.00 TY STRZELASZ – JA CHODZĘ. CZYLI STARY DOBRY CO-OP
Spotkanie na żywo z ekipą LOADING…!

 

SOBOTA 12.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

12.30 KSIĄŻKA LUB KOMIKS JAKO PODSTAWA SCENARIUSZA GRY – JAK ZDOBYĆ PRAWA?
PRELEGENT: Krzysztof Czyżewski, wspólnik, adwokat, Czyżewscy Kancelaria Adwokacka

14.00 ALEX MEETS… MICZ!
Rozmowa dwóch weteranów polskiej prasy growej. Aleksy „Alex” Uchański & Piotr „Micz” Mańkowski

16.00 Q&A: LUCJAN WENCEL
Polak z Doliny Krzemowej, który wprowadził Atari do Polski, tworzył hitowe gry i planuje kolejny projekt!
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

17.30 Q&A: JOHN CUTTER (EN)
Producent takich tytułów jak Defender of the Crown czy Betrayal at Krondor! Rozmowa będzie o Cinemaware, Dynamixie i nie tylko.
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

19.00 CLASSIC BIG BOX SHOW!
Po zeszłorocznej wystawie kolekcjonerskich pudełek z grami przyszedł czas na sequel. Tym razem pokażemy pełne wydania gier RPG – zarówno od SSI, jak i serii Ultima, a także pełne gadżetów edycje legendarnego Infocomu. Podczas prezentacji zaprezentujemy na żywo niezapomniane tytuły, a także porozmawiamy o ich powstaniu.
ZAPRASZAJĄ: Piotr Mańkowski, Paweł Gawlikowski oraz Hubert Studniarek

21.00 NA LUZIE: EMULACJA – MAGIA RETRO GRANIA
Cześć drogi Uczestniku, chcielibyśmy zaprosić Cię na interaktywny warsztat dedykowany tematyce emulacji retro gier w klimatach New Retro Wave. Emulacja, temat rzeka. Rzeki płyną tylko do przodu, podobnie jak technologia która wciąż się rozwija i pomaga retro graczom ponownie poczuć magię klasycznych tytułów bez dodatkowych akcesoriów (śrubokręt przy C64, ktoś reflektuje?). Na szczęście technologia obecnie pozwala nam przenieść się w przeszłość w bezpiecznym domowym zaciszu bez konieczności budowania De Lorean’a:). Niezależnie od tego którą platformę preferujesz Drogi Uczestniku, czy to PSX, PS2, Dreamcast, N64, Atari, Amiga, C64, NES, SNES, GameBoy, GameBoy Advance, ZX Spectrum czy inne starsze platformy o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. Zapraszamy na interaktywny warsztat podczas którego przez około 90 minut przepracujemy wszelkie tematy związane z emulacją!
PROWADZĄCY: Maciej Jarosz, Global Enterpreneurs
Na co dzień proponuje warsztaty z inżynierii współpracy, facylitacji, Liberating Structures, Akredytowane szkolenia DevOps Institute, Scrum.

 

NIEDZIELA 13.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

13.00 Z GUMISIAMI PRZEZ ŚWIAT – KRÓTKA HISTORIA CYBERWŁAMAŃ
O WannaCry słyszał każdy. O Stuxnecie też – choć już nie każdy pamięta.Nim szpiedzy i przestępcy zeszli do cyberprzestrzeni, wskakiwanie na cudze komputery (i telefony) było bardziej radosną przygodą niż zajęciem dla podwładnych Dona Corleone. 45 minut opowieści o phreakingu oraz najciekawszych włamaniach i incydentach z ostatnich dwóch dekad XX wieku. PS: będzie też o Gumisiach.
PRELEGENT: Łukasz Jachowicz, ISEC

14.00 CYBERPUNK 2020: POWRÓT DO TERAŹNIEJSZOŚCI
O tym jak cyberpunkowe wizje sprzed dwudziestu kilku lat się nie sprawdziły. A także o tym, jak dziś wczorajszy cyberpunk jest dzisiejszym retro-sf. Wreszcie co fajnego dała nam gra Pondsmitha – poza CP2077 oczywiście. Na okrasę kilka smaczków dotyczących papierowego RPG, o którym znów zrobiło się głośno.
PRELEGENT: Tomek Kreczmar

15:00 APPLE – 45 LAT NIEZWYKŁEJ HISTORII
Od garażu do globalnej potęgi. Zawsze własną ścieżką.
PRELEGENT: Jacek Łupina, właściciel Apple Muzeum Polska

17.00 Q&A: TRIP HAWKINS (EN)
Założyciel firm Electronic Arts, The 3DO Company i Digital Chocolate. Był dyrektorem ds. strategii i marketingu w Apple Computer, skąd odszedł w 1982 roku by założyć Electronic Arts. W roku 1991 uformował The 3DO Company, aby stworzyć konsolę do gier. Ukazała się ona w 1993 pod nazwą 3DO Interactive Multiplayer i na ówczesne realia była najbardziej zaawansowaną technologicznie konsolą na rynku. W 1996 firma przekształciła się w producenta gier komputerowych. W roku 2005 został przyjęty do amerykańskiej Galerii Sław Akademii Nauk i Sztuk Interaktywnych.
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

20.00 CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD PIXEL AWARDS EUROPE 2020
Prezentacja nominowanych gier i wręczenie nagród dla najlepszych produkcji prezentowanych podczas Festiwalu Pixel Heaven 2020.

Program może ulec zmianom lub korektom.