Gotowi na trzeci dzień spotkań online z Pixel Heaven 2020? Zaczynamy już o 12:00, na rozgrzewkę włamania i Gumisie, później modny temat – Cyberpunk 2020 (nie 2077!), następnie 45-letnia historia Apple, a po niej rozmowa z legendą branży – Tripem Hawkinsem. Zwieńczeniem wydarzenia będzie ceremonia przyznania nagród Pixel Awards Europe 2020.

Pamiętajcie o tym, by dołączyć do wydarzenia na tej stronie i zdobyć bilet. Następnie (w niedzielę o 12:00) przeskakujemy na stronę Pixel Heaven 2020 Online, logujemy się (danymi z biletu) i oglądamy!

Oto miniaturowy przegląd najważniejszych niedzielnych wydarzeń Pixel Heaven 2020 Online:

Niedziela  13.00 Z Gumisiami przez świat – krótka historia cyberwłamań

Łukasz Jachowicz
WannaCry, Stuxnecie i inne cyberprzestępcze wynalazki umożliwiają wykorzystanie cudzych komputerów i telefonów do zabawy i nielegalnej działalności. W 45-minutowej prelekcji posłuchamy o phreakingu, najciekawszych włamaniach i incydentach z ostatnich dwóch dekad XX wieku. PS: będzie też o Gumisiach.

Niedziela 14.00 Cyberpunk 2020: Powrót do teraźniejszości

Tomek Kreczmar
Czy cyberpunkowe wizje sprzed dwudziestu kilku lat rzeczywiście się nie sprawdziły – analiza Cyberpunka 2020pod kątem… retro SF z dzisiejszego punktu widzenia. Plus to co najfajniejsze w grze Pondsmitha (poza CP2077). Na okrasę kilka smaczków dotyczących papierowego RPG, o którym znów zrobiło się głośno.

Niedziela 15:00 Apple – 45 lat niezwykłej historii

Jacek Łupina

Najprawdziwszy pasjonat sprzętu firmowanego przez logo Apple, właściciel największej w Polsce kolekcji komputerów i sprzętu amerykańskiej firmy, repliki Apple-1 z podpisem Woza i wielu gadżetów, które zobaczymy i o których usłyszymy podczas godziny opowieści o Nadgryzionych Jabłkach. Niewątpliwie ta historia, która tradycyjnie dla amerykańskich biznesów zaczynała się w garażu, to też opowieść o amerykańskim śnie, spełniona w postaci wartej dziś miliardy dolarów korporacji.

Niedziela  17.00 Q&A: Trip Hawkins (EN)

Moderator: Piotr Mańkowski
Człowiek, którego nie trzeba przedstawiać – założyciel firm Electronic Arts, The 3DO Company i Digital Chocolate. Był dyrektorem ds. strategii i marketingu w Apple Computer, skąd odszedł w 1982 roku by założyć Electronic Arts. W roku 1991 uformował The 3DO Company, aby stworzyć konsolę do gier. Ukazała się ona w 1993 pod nazwą 3DO Interactive Multiplayer i na ówczesne realia była najbardziej zaawansowaną technologicznie konsolą na rynku. W 1996 firma przekształciła się w producenta gier komputerowych. W roku 2005 został przyjęty do amerykańskiej Galerii Sław Akademii Nauk i Sztuk Interaktywnych.

Niedziela  20.00 Ceremonia przyznania nagród Pixel Awards Europe 2020
Prezentacja nominowanych gier i wręczenie nagród dla najlepszych produkcji prezentowanych podczas Festiwalu Pixel Heaven 2020.

 

Pełny program Pixel Heaven 2020 Online:

PIĄTEK 11.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

21.00 TY STRZELASZ – JA CHODZĘ. CZYLI STARY DOBRY CO-OP
Spotkanie na żywo z ekipą LOADING…!

 

SOBOTA 12.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

12.30 KSIĄŻKA LUB KOMIKS JAKO PODSTAWA SCENARIUSZA GRY – JAK ZDOBYĆ PRAWA?
PRELEGENT: Krzysztof Czyżewski, wspólnik, adwokat, Czyżewscy Kancelaria Adwokacka

14.00 ALEX MEETS… MICZ!
Rozmowa dwóch weteranów polskiej prasy growej. Aleksy „Alex” Uchański & Piotr „Micz” Mańkowski

16.00 Q&A: LUCJAN WENCEL
Polak z Doliny Krzemowej, który wprowadził Atari do Polski, tworzył hitowe gry i planuje kolejny projekt!
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

17.30 Q&A: JOHN CUTTER (EN)
Producent takich tytułów jak Defender of the Crown czy Betrayal at Krondor! Rozmowa będzie o Cinemaware, Dynamixie i nie tylko.
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

19.00 CLASSIC BIG BOX SHOW!
Po zeszłorocznej wystawie kolekcjonerskich pudełek z grami przyszedł czas na sequel. Tym razem pokażemy pełne wydania gier RPG – zarówno od SSI, jak i serii Ultima, a także pełne gadżetów edycje legendarnego Infocomu. Podczas prezentacji zaprezentujemy na żywo niezapomniane tytuły, a także porozmawiamy o ich powstaniu.
ZAPRASZAJĄ: Piotr Mańkowski, Paweł Gawlikowski oraz Hubert Studniarek

21.00 NA LUZIE: EMULACJA – MAGIA RETRO GRANIA
Cześć drogi Uczestniku, chcielibyśmy zaprosić Cię na interaktywny warsztat dedykowany tematyce emulacji retro gier w klimatach New Retro Wave. Emulacja, temat rzeka. Rzeki płyną tylko do przodu, podobnie jak technologia która wciąż się rozwija i pomaga retro graczom ponownie poczuć magię klasycznych tytułów bez dodatkowych akcesoriów (śrubokręt przy C64, ktoś reflektuje?). Na szczęście technologia obecnie pozwala nam przenieść się w przeszłość w bezpiecznym domowym zaciszu bez konieczności budowania De Lorean’a:). Niezależnie od tego którą platformę preferujesz Drogi Uczestniku, czy to PSX, PS2, Dreamcast, N64, Atari, Amiga, C64, NES, SNES, GameBoy, GameBoy Advance, ZX Spectrum czy inne starsze platformy o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. Zapraszamy na interaktywny warsztat podczas którego przez około 90 minut przepracujemy wszelkie tematy związane z emulacją!
PROWADZĄCY: Maciej Jarosz, Global Enterpreneurs
Na co dzień proponuje warsztaty z inżynierii współpracy, facylitacji, Liberating Structures, Akredytowane szkolenia DevOps Institute, Scrum.

 

NIEDZIELA 13.12.2020 / ONLINE.PIXELHEAVENFEST.COM

13.00 Z GUMISIAMI PRZEZ ŚWIAT – KRÓTKA HISTORIA CYBERWŁAMAŃ
O WannaCry słyszał każdy. O Stuxnecie też – choć już nie każdy pamięta.Nim szpiedzy i przestępcy zeszli do cyberprzestrzeni, wskakiwanie na cudze komputery (i telefony) było bardziej radosną przygodą niż zajęciem dla podwładnych Dona Corleone. 45 minut opowieści o phreakingu oraz najciekawszych włamaniach i incydentach z ostatnich dwóch dekad XX wieku. PS: będzie też o Gumisiach.
PRELEGENT: Łukasz Jachowicz, ISEC

14.00 CYBERPUNK 2020: POWRÓT DO TERAŹNIEJSZOŚCI
O tym jak cyberpunkowe wizje sprzed dwudziestu kilku lat się nie sprawdziły. A także o tym, jak dziś wczorajszy cyberpunk jest dzisiejszym retro-sf. Wreszcie co fajnego dała nam gra Pondsmitha – poza CP2077 oczywiście. Na okrasę kilka smaczków dotyczących papierowego RPG, o którym znów zrobiło się głośno.
PRELEGENT: Tomek Kreczmar

15:00 APPLE – 45 LAT NIEZWYKŁEJ HISTORII
Od garażu do globalnej potęgi. Zawsze własną ścieżką.
PRELEGENT: Jacek Łupina, właściciel Apple Muzeum Polska

17.00 Q&A: TRIP HAWKINS (EN)
Założyciel firm Electronic Arts, The 3DO Company i Digital Chocolate. Był dyrektorem ds. strategii i marketingu w Apple Computer, skąd odszedł w 1982 roku by założyć Electronic Arts. W roku 1991 uformował The 3DO Company, aby stworzyć konsolę do gier. Ukazała się ona w 1993 pod nazwą 3DO Interactive Multiplayer i na ówczesne realia była najbardziej zaawansowaną technologicznie konsolą na rynku. W 1996 firma przekształciła się w producenta gier komputerowych. W roku 2005 został przyjęty do amerykańskiej Galerii Sław Akademii Nauk i Sztuk Interaktywnych.
MODERATOR: Piotr Mańkowski, redaktor naczelny, magazyn PIXEL

20.00 CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD PIXEL AWARDS EUROPE 2020
Prezentacja nominowanych gier i wręczenie nagród dla najlepszych produkcji prezentowanych podczas Festiwalu Pixel Heaven 2020.

Program może ulec zmianom lub korektom.