Poznajmy tegorocznych zwycięzców w konkursie Pixel Awards Europe 2020, którzy zasłużyli na chwałę i statuetki! Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a partnerem organizacyjnym było Biuro Rozwoju Gospodarczego m. st. Warszawy.

Nominacje wraz ze zwiastunami filmowymi gier prezentowaliśmy już na łamach Pixelposta przy okazji ogłoszenia gier nominowanych w poszczególnych kategoriach konkursowych.

A oto wspaniali zwycięzcy tegorocznych Pixel Awards Europe:

Best Art

TOHU, Fireart Games

Best Audio

Blood will be spilled, Doublequote Studio

Best Design

The Unholy Society, Cat-astrophe Games

Best Gameplay

The Riftbreaker, Exor Studios

Best Mobile

Nature Matters – a Journey to Save the Planet, Digital Melody Games

Best VR Experience

Paper Beast, Pixel Reef

Retro Roots

Eldest Souls, Fallen Flag Studio/United Label

Total Blackout

Beyond Humanity Colonies, Three Headed Monster

Warsaw Excellence

Soldat 2, Transhuman Design

Big Fish

Ghostrunner, One More Level

Big Bang

TOHU, Fireart Games

Indie Grand Prix

Lost Words: Beyond The Page, Sketchbook Games

Gratulujemy!

Do zobaczenia na edycji Pixel Heaven 2021 w lepszych okolicznościach, do których zdążyliśmy przywyknąć.

Wyboru dokonało jury w składzie:

Marcin Borkowski
Dawny redaktor naczelny legendarnego Top Secretu, obecnie autor magazynu PIXEL.

Marcin Drews
Dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów, współpracownik magazynu PIXEL, wielbiciel gier. Twórca przygodówek niezależnych.

Liz Katrin
Wokalistka i twórczyni muzyki do gier wideo i filmów. Geek, nerd, gamerka. Śpiewa w przeróżnych stylach i językach (również fikcyjnych) oraz udziela głosu postaciom z gier.

Michał Król (@KrolMichal)
Pasjonat i kolekcjoner polskich gier, dziennikarz promujący rodzime produkcje i firmy z gamedevu. Redaktor i analityk PolskiGamedev.pl i twórca bloga Graczpospolita.pl. Współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” – poświęcony polskim grom. Członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, recenzent i autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”. Webmaster oraz specjalista ds. nowych i social mediów.

Krzysztof Maliński
W branży gier od kilkunastu lat. Zajmował się designem, zarządzaniem projektami oraz programowaniem. Aktualnie Senior Programista w Huuuge Games. Jako wykładowca na bydgoskim UTP prowadzi zajęcia z zakresu projektowania i programowania gier oraz współpracuje ze specjalizacją Gamedec na bydgoskim UKW . „Po godzinach” twórca niezależny w Insane Code.

Jakub Marszałkowski
Organizator Game Industry Conference, jeden z założycieli i członek Rady Fundacji Indie Games Polska, badacz i wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako organizator i promotor wspierający polskich twórców gier.

Paweł Schreiber
Prowadzi bloga Jawnesny.pl, wybitny znawca gier i popkultury, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, autor miesięcznika PIXEL.

Olaf Szewczyk
Dziennikarz – początkowo z przypadku, z czasem z przekonania. Publikował w „Gazecie Wyborczej” i „Kulturze” (piątkowym magazynie „Dziennika”), obecnie pisze do „Polityki”. Ostatnimi laty szefował działom naukowo-technologicznym „Przekroju” i „Wprost”. Współredaguje stronę JawneSny.pl poświęconą kulturze gier wideo. Chciałby zostać hakerem włamującym się w imię sprawiedliwości społecznej na konta dyrektorów światowych banków, ale – nad czym ubolewa – nie ma wystarczających umiejętności.

Rafał Szrajber
Organizator konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych oraz konkursu Game Graphics Contest, branżowych inicjatyw dedykowanych studentom i uczniom. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu narracji poprzez przestrzeń oraz projektowania gier. Ambasador edukacji branżowej i współpracy międzyuczelnianej. W wolnym czasie niezależny twórca ukierunkowany na wykorzystanie dziedzictwa jako nośnika soft power.

Mateusz Witczak
Wydawca PolskiGamedev.pl. Krytyk, felietonista, dziennikarz, przez wiele lat szef działu publicystyki w miesięczniku „CD-Action”. O grach pisał m.in. w „Playu” „PC Formacie” i „Playboksie”, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuje z Dwutygodnikiem, a w „Polityce” publikuje teksty poświęcone mniejszościom i wykluczeniu.

Artur Witkowski
Zawodowo zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem mechanizmów wsparcia rozwoju polskiego sektora gier wideo w MKiDN. Prywatnie entuzjasta story-driven games i speedrunningu.