Październikowy numer Pixela wylądował na czas… by pojawić się na Pixel Heaven. W środku wieści o Pixel Heaven, opowieść o wynalazkach Sir Clive’a Sinclaira, odświeżone Diablo II, Alice Americana McGee oraz Ghost’n Goblins!

Tym razem na rozgrzewkę dostajemy krótki, treściwy wywiad z Łukaszem Hacurą, CEO Anshar Studios plus mała porcję newsów ze świata gier. Indykarium zdominowane przez GDE, gamescom oraz idygiereczki: Horror of ’21, Gaynor Gone Home, The Forgotten City, Omno, Dreamscapera, Tongue-tied, Hoa, Black Book, Lost in Blindness i Fate of Kai. Jest też coś o pieniądzach (oraz liczeniu recenzji) i o zgrupowaniach indyków.

W Vive VR Corner Sam & Max wędrują w wirtualnej rzeczywistości, można też w goglach VR wybrać się na zwiedzanie Mysta, Falcon Age i Everslaught. RetroExpress przeporwadzi na przez amigowe Turbo Tomato! spectrumowe Tardigrade, commodore’owe Leili Relay oraz The Last Squadron na małe Atari. Pixel Kids proponuje zabawę w Metamorphabet, Hoa, Toem oraz Sonic Colors. Dalej zobaczymy zapowiedź i najważniejsze punkty programu Pixel Heaven 2021 oraz przeczytamy rozmowę z Ewą Marią Szczepanowską – prorektorem ds. komunikacji i nowych mediów w Warszawskiej Szkole Filmowej (gdzie uczą tworzyć gry).

Play The Game – sprawdzamy kto i w co w ostatnim miesiącu grał lub pogrywał. I tak User Jama bawi się w wysokobudżetowego Far Cry 6 i bada grozę w Tormented Souls. Sir Haszak rzuca kośćmi w Dice Legacy, od czasu do czasu przerzucając się na rzuty karne w FIFA 22. Szymon Góraj odkrywa Diablo II raz jeszcze (Resurrected), prowadzi nierówną walkę w Aliens: Fireteam Elite, spogląda na izometryczne Encased i gubi się w Lost in Random, by po tym wszystkim znaleźć jeszcze czas na podróż do Gamedeca.

Paweł Schreiber odkrywa przed nami Warioware: Get It Together, natomiast MRW walczy o losy galaktyki w No More Heroes III oraz losy Alex w Life is Strange: True Colors i śledzi śledztwa w Lost Judgment. Zdan wojuje w Tales of Arise. Bartek Czartoryski przenosi się do Lake (na zmianę z Cloud Gardens). Bazyl proponuje partyjkę w kosza NBA 2K22. Marcin M. Granat przemierza świat Psychonauts 2.

W Hall of Fame Marcin M. Granat opowiada o losach rycerza w świcie Ghost ’n Goblins. Bartłomiej Kluska podąża tropami wynalazków Sir Clive’a Sinclaira. Piotr Żymełka odkrywa światy stworzone przez studio Silmarils. Marcin M. Drews prowadzi nas przez koszmarne uniwersum Alicji (z krain Americana McGee).

Secret Level ma dla Was przypowieść Michała R. Wiśniewskiego o wirtualnych światach. Krzysztof Pilch opowiada historię serii Husaria. Micz zagląda do big boxa z Seven Cities of Gold.

W SideQueście tradycyjna dawka popkultuyrowych komiksów, książek, anime, animacji, dokumentów, horrorów i antologii oraz karcianek i planszówek. Na deser w KDP przeczytamy o rewolucji w sprzęcie.

Zostały nam jeszcze do omówienia Creditsy, w których Paweł Schreiber doszukuje się wątków zaczerpniętych z literatury w grach. Micz wybiera 21 screenshotów z Zaka McKrackena (and The Alien Mindbenders). Do tego jeszcze kawał sprzętu od MSI. No i jeszcze felietony – Łukasz Orbitowski zwiedza Blasphemous. Gawron opowiada o wsi i infrastrukturze oraz gigabajtach. Alex wspomina 9/11 i opowiada o kontrowersjach w grach. Borek dzieli, mnoży i adresuje bity, bajty, tudzież gigabajty…