Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że Borek wciąż nie napisał swojego najlepszego felietonu, a w miejscu wstępniaka występuje ktoś na literkę A. I nie są to wszystkie ciekawostki, które znajdziecie w najnowszym numerze Pixela #71, który właśnie debiutuje w wersji drukowanej na rynku.

W Indykarium Borek przepytuje indyki o marketing. Wśród odpowiedzi znajdziecie m.in. twórców Mechanic Simulatora, autorów gier sportowych, wciąż rodzącego się Hidden Deepa, studia Silver Lemur Games, Hyperstrange, Bulbware, Petums, Varsav Game Studios, Rock and Bushes oraz… jednoosobowe formacje. Ciekawy materiał, który w tym miesiącu w całości wypełnił Indykarium.

W Vive VR Corner odnajdziecie opowieści o Traffic Jams, Helicopter Simulator VR, Until You Fall i Lunie. RetroExpress zabierze nas do światów Monstro Giganto (C64), Astro Phobos (ZX Spectrum), Spacegulls (NES) oraz Bad Moon Rising (C64), natomiast Pixel Kids zaprasza do gry w planszówkę Zombie Teenz Evolution, twórczych eksperymentów w Game Builder Garage, wysiłków godnych drwala w Lumberhill a także potyczek w DC Super Hero Girls: Teen Power.

Recenzenci w wakacyjne miesiące serwują nam porcję przeskoków  w Ratchet & Clank: Rift Apart, przygód w pokaźnej skali w Final Fantasy VII Remake Intergrade, podróży przez Edge of Eternity i Knockout City, a także sportowych wyczynów w Mario Golf: Super Rush i We Are Football. Znalazło się również miejsce na Strangeland, The Companion i małą przechadzkę po The Elder Scrolls Online – Blackwood. Jest też coś dla fanów D&D – Dark Alliance i „celowniczków” – Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. Fanom bijatyk polecamy recenzję Guilty Gear Strive, a wielbicielom mechów – podróż w skorupie MechWarrior 5: Mercenaries. Na deser – recenzje Scarlet Nexus, Legend of Mana, Overboard!, chwila ochłody w oceanach Subnautica: Below Zero oraz wycieczka do świata zbudowanego z pikseli w Lacunie.

Hall of Fame zabiera nas w podróż do świata Donkey Konga. W tym miejscu patroni Pixela odnajdą 16 monochromatycznych stron czwartego dodatku One Live Left, w którym przeczytamy o powojennych ekranizacjach przedwojennych dzieł (na 16 stronach drukiem!). Wkraczając ponownie do kolorowego świata Hall of Fame natkniemy się na wywiad z Davidem Jaffe, twórca serii God of War oraz pokaźny, jubileuszowy materiał niebieskim jeżem Segi w roli głównej, uzupełniony o rozmowę z Takeshim Izuką (odpowiedzialnym za markę Sonic). Szykujcie się również na porcję taktycznych zmagań w Final Fantasy Tactis, który domyka Hall of Fame w tym numerze.

Secret Level kusi opowieścią o historii planszówki Monopoly i opowieścią o Streets of Fire. W Big Boxach odnajdziemy wnętrze pudełka Baldur’s Gate II, a comiesięczna wyprawa pozaziemska zabierze nas do świata kosmicznych symulacji.

Creditsy próbują walczyć z mitami o piratach, rozpowszechnianymi w grach. Jest też opowieść o remasterach i 21 klatek z Wilson’s Heart. Drugą stronę okładki zdobi Chivalry II wraz z recenzją.

Zapomnieliśmy o felietonach? Skądże. Borek tym razem opowiada o żenadzie i smutku. Alexa zastępuje Michał Nowakowski, opowiadający o chmikach. Gawron tym razem o pieniądzach, Łukasz Orbitowski o zagadkach, szachach i wspólnym spędzaniu czasu. Dr Śledziu o toruńskich norkach i symulatorach.