No dobra – tyle było tych screenshotów z Cyberpunka 2077, że jeden musiał w końcu trafić na okładkę, a ta prezentuje się wyjątkowo smacznie z tym poszatkowanym w linie tytułem magazynu i kontynuacją na ostatniej stronie. Sami to zobaczycie w kioskach, do których Pixel #64 (tak, 64 to okrągła liczba) właśnie trafił. Poza tym, tradycyjnie jest wysyłany do prenumeratorów i oczywiście trafia do was w cyfrowej formie, prawda? A kto nie ma jeszcze Pixela, ten ma okazję poczytać co jest w środku i ewentualnie wybrać się na zakupy.

Zacznijmy tym razem od początku, bo w układzie Pixela coś drgnęło. O czym opowiada Micz we wstępniaku (przy okazji prawie pisząc recenzję Mafii i Alone in the Dark). A najpoważniejszą zmianą jest przeniesienia Autofire na początek Pixela i wprowadzenie tam sekcji z wrażeniami z gier (które nie trafiły do działu z recenzjami). I tak możemy poczytać np. o Genshin Impact. Albo o FIFA 21 i Super Mario 35 (co brzmi jak część serii…), albo o 9 Małpach z Shaolin i nowym Aquanoxie, Panzer Dragonie, Uncertain Light at the End… by stąd przeskoczyć do Indykarium. Gdzie oczywiście (jak to w czasach pandemii) – indycze zloty wciąż odbywają się online, wszyscy szukają jakichś nowych formuł, a do tego parę świeżych pisklaków: Paradise Killer, Whatever Land, sukces Siege Survival, Darq, Bullets Per Minute, Sensorium, The Unfinished Swan, A Pirate Quatermaster oraz trzy gry z łatką 90-sów. Plus niepokojący, indyczy pęd ku odpłatnym DLC…

W kąciku dla posiadaczy gogli VR – cztery tytuły: Vox Machinae, Propagation, Sharks of Mars: Prologue i Minimum Mass. Dla kontrastu, w RetroExpressie gry na C64, ZX-a, Plus/4 i… Apple II!

Pixel Kids większy, bo i w tym miesiącu sporo gier dla najmłodszych: NeMO-Net – dla wielbicieli podmorskich i podoceanicznych podróży, Human Resource Machine – o automatyzacji pracy. I Pikmin 3 (dobra, wiedziałem, że lubię gry dla 6-latków….) oraz Forza Horizon 4.

Jest i wywiad o tworzeniu miast przyszłości – Paweł Schreiber rozmawia z Lucjanem Więckiem i Hiroshim Sakakibarą z ekipy CD Projekt RED, a rozmowie towarzyszy 9 stron o architekturze Night City, metropolii z Cyberpunka 2077 (bogato ilustrowane).
W co grają w Play the Game? MRW biega w Ghostrunerze, ściga się w Ride 4 i uczestniczy w horrorze Remorhered: Broken Porcelain. Pjotsze rozgryza nowego Baldur’s Gate’a. Sos udaje Super Mario 3D All-Stars. Marcin M. Granat prowadzi batalie w Star Wars: Squadrons i rozgryza zabójstwa w This is the Zodiac Speaking. Pocztar twierdzi, że najwyższy czas na Crasha Bandicoota 4. Sir Haszak jest jak partyzant w Partisans 1941 i handlarz w Port Royale 4 (na Karaibach). Piotr Pieńkowski podróżuje przez średniowiecze w Medieval Dynasty. Borek czyta Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest. User Jama spogląda na Unfinished Swan i rozgryza zagadki w The Signifier oraz udaje Larego w Leisure Suit Larry – Wet Dream Dry Twice. Bartek Czartoryski podróżuje przez Londyn w Watch Dogs Legion. Szymon Góraj poddaje się grozie w Amnesia: Rebirh, by zaraz potem być jak Serious Sam 4.

W Hall of Fame Szymon Góraj tropi krwawe ślady serii Vampire The Masquerade: Bloodlines. Piotr Mańkowski rozmawia z Frederickiem Raynalem. Natomiast Piotr Zymełka przygląda się Shadows of the Empire i Expanded Universe Lucasfilmu. Bartłomiej Kluska opowiada o fenomenie Descenta.

W Secret Level Łukasz Michalik spogląda na zaranie gier wideo i pierwsze automaty arcade – w tym Computer Space. Piotr Gawrysiak śledzi cyberpunkowe gadżety w rzeczywistym świecie. Paweł Gawlikowski spogląda do wnętrza big boxa Manhuntera, a User Jama opowiada o kosmetykach stosowanych w kosmosie.

W Sidequeście znalazły się informacje o jednym anime, czterech serialach, trzech filmach, siedmiu komiksach, pięciu książkach i jednej płycie oraz jednej planszówce. Plus info o KDP 64+, a także specjalne, rocznicowe wydanie KDP.

W Creditsach Bazyl opowiada o gościnnie występujących w grach bohaterach. Marcin M. Granat spogląda w stronę przemocy i opowiada fenomenie podboju kosmosu w 3306 roku (w Elite: Dangerous). Piotr Gawrysiak skupia się na wspomnieniach. Alex wchodzi do Internetu. Borek lewaczy o crunchu u RED-ów.