Zacznijmy od tego, że Marcin M. Drews przy okazji dodatkowej okładki opowiada o 30-letniej miłości do dwóch kosmitów. I nie chodzi o panującą trzy dekady temu modę na UFO i eksperymenty na ludziach, ale o pewną grę i jej remake’i. O czym przeczytacie w Pixelu. No i dowiecie się tradycyjnie dlaczego jest to najlepsza gra na świecie.

W Indykarium Borek podsumowuje letni Game Festival na Steamie, spogląda na Unity Bolt, chwali Carriona za sukces (100 tysięcy graczy kupionych w 48 godzin) i na tym tle rozpatruje premiery Liberated oraz Electro Ride. Przygląda się też assetom i wskazuje negatywne indyki (nie wiem, czy zbudowane z antymaterii, ale ewidentnie coś z nimi nie tak).

W Vive VR Corner User Jama bierze na warsztat Paper Beast, Into the Radius i Wizards Dark Times oraz przygląda się projektowi Proton. W Retro Expressie zupełnie nowe gry na ZX Spectrum (Cocoa and the Time Machine) i Commodore 64 (The Isle of the Cursed Prophet, Hired Sword 2), a w Pixel Kids rządzi LEGO Super Mario, Townscaper i Creaks Armanity.

Sporo miejsca poświęcono Pixel Heaven 2020 – bo impreza (dla przypomnienia) już za miesiąc. Troje redaktorów wspomina chwile z Jeffem Minterem, braćmi Olivier, stałą obecność Jona Hare’a, flippery, stare komputery itp. To co najważniejsze dopiero nadchodzi – a więc przeczytacie w zapowiedziach Pixel Heaven o planowanych atrakcjach (związanych z jabłkami), pokaz filmu dla fanów C=, opowieść pewnego Simona, a także spotkanie z redakcją jednego z popularnych magazynów dla młodzieżowych graczy.

Będzie też coś o Cyberpunku, Witchfire oraz spotkanie Wojtka z Klaudiuszem (możecie się domyślać nazwisk – są w Pixelu). Znane nazwiska nie opuszczają oczywiście sceny Pixel Heaven i w tym roku będzie okazja poznać człowieka, który sprawił, że w Polsce rozkwitało Atari, a także uścisnąć rękę twórcy Defender of the Crown, człowieka odpowiedzialnego za potęgę Commodore UK, no i spotkać Simona (sami wiecie którego).

Teraz coś poważnego: sprawa tatuaży w NBA2K (właściwie ich odwzorowania w grze) okazała się podstawą sporu prawnego, który wykroczył poza dziedzinę gier i niebezpiecznie krąży wokół wolności słowa i praw autorskich…

Recenzje Pixela otwiera Ghost of Tsushima, w skórze samuraja gra MRW, który po chwili z orientalnych klimatów przeskakuje do Metamorphosis i mierzy się z odciśniętym w grze stylem Franza Kafki, następnie staje się Iron Manem w VR i na mobilkach gra w SINoALICE oraz znajduje jeszcze chwilę, by zagrać w Deadly Premonition 2.

Paweł Schreiber uczy się latać w Microsoft Flight Simulatorze 2020, by po chwili znaleźć się w świecie Beyond A Steel Sky i powędrować w zaświaty w Necrobariście, po chwili szuka dziur w scianach w Creaks. Pjotsze ocenia co się wydarzyło w Torchlight III, bada mackami podziemia w Carrionie, a później wskakuje w klimat Wasteland 3.

Tymczasem Szymon Góraj ściga się na torach F1 2020, później wskakuje w Hellpointa, a User Jama zwiedza opuszczony i zaniedbany hotel w Maid of Sker. Łukasz Bernacki zagłębia się w nordyckiej mitologi w świecie Röki i zwiedza wyspy w Windboundzie. Sos walczy z remasterem Crysisa i Królem Origami, a Zdan stara się zniszczyć ludzkość w Destroy all Humans! (też remaster).

Odnalazł się i Sir Haszak. Gdzieś na polach Total War Saga; Troy. Spędza też czas na grach w karty w Immortal Realms: Vampire Wars. Borek za to rozwiązuje jakieś zagadki w grze o tytule Relicta. Aleksandra Machnowska oprowadza nas po What Happened.

W Hall of Fame jeszcze jedna najlepsza gra na świecie – czyli wyczyny na desce w Pro Skaterze! O czym opowiada Bartek Czartoryski. Piotr Mańkowski rozmawia z amerykańską dziennikarką Scorpią, piszącą dla Computer Gaming World, a Aleksandra Machnowska spisuje historię gry World of Tanks (z okazji 10-lecia gry). Łukasz Bernacki rozbija na piksele bijatyki, sięgając po tytuły, które stały się podwalinami dla całego gatunku.

W Secret Level opowieść o legendzie Quantic Dream, spisana przez Usera Jamę, który również zabierze nas do świata kosmicznych baterii.

W Sidequeście siedem recenzji książek, 11 rekomendowanych komiksów, 4 seriale, 3 filmy i rodzynek na torcie: anime. W KDP bez zmian, Śledziu spogląda z rozrzewnieniem w słońce…

Creditsy opowiadają o klątwie Indiany Jonesa i tym co wydarzyło się po Świątyni zagłady. Marcin M Granat zagłębia się w świat The Dream Machine, by po chwili wskoczyć w zmoddowanego S.T.A.L.K.E.R.-a.

Pozostały nam już tylko felietony, prawda?

Marcin Granat roztrząsa filozoficzne motywy w grach wideo i powtarzających się pętlach w naszych działaniach. Zdan zabiera się za FPS-y. Gawron wprowadza się w stan oczekiwania…. Alex krąży w pętlach, a Borek upaja się wspomnieniami o Mega Game!

A na ostatniej stronie okładki zapowiedź koncertów na Pixel Heaven. Katod, Sensible Band, Automaty i Marek Byliński. Spróbujcie nie przyjść.