Święta coraz bliżej, zatem także i Epic Games Store nadchodzi ze specjalnymi oferta. W ramach przedsmaku wielkiego finału, w tymczasowej darmowej ofercie pojawiły się dwie znakomite pozycje studia Obsidian Entertainment.

Pillars of Eternity i Tyranny to godni spadkobiercy legendarnych, izometrycznych tytułów spod znaku Baldur’s Gate i Planescape: Torment, a co najlepsze – każda z nich oferuje zupełnie inne doświadczenia. PoE to bardzo długa i złożona historia, w której wcielamy się w istotę potrafiącą rozmawiać z minionymi wcieleniami innych osób, możemy zebrać po drodze różnorodną drużynę, dostępny jest nawet micro management w postaci kierowania własnymi włościami. Tyranny z kolei to szybsza rozgrywa, nastawiona w dużej mierze na replayability. Moralnie niejednoznaczne decyzje i świat, w którym zło już zatryumfowało, może przypominać nieco powieści Glena Cooka z cyklu Kronik Czarnej Kompanii.

To jednak nie wszystko, bowiem od 17 grudnia przez 15 dni na każdą dobę przypadać będzie inna darmowa pozycja do zgarnięcia. Warto zatem o tym pamiętać i regularnie sprawdzać witrynę Epic Games Store.