Rust to gra ciesząca się sporą popularnością, ale do tej porty niedostępna dla posiadaczy konsol. Ma się to zmienić za sprawą powstającej właśnie Rust Console Edition. Możemy już obejrzeć nagranie z rozgrywki w konsolową wersję gry.

Double Eleven ogłosiło, że pracuje nad konsolową wersją znanej gry Rust. Komentarze na ten temat mogą być różne, ponieważ jedni twierdzą, że to świetna wiadomość, inni zauważą, że taka inicjatywa nadchodzi zaskakująco późno. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy Rust pojawiło się jako Early Access na Steamie w 2013 roku. Po upływie wielu lat właściciele konsol PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, a także Xbox One i Xbox One X, będą mogli cieszyć się rywalizacją w survivalowej grze wieloosobowej. Jeden serwer pomieści nawet sto osób, można więc liczyć na częste spotkania z innymi grającymi.

Na oficjalnym kanale YouTube udostępniono 17 minut rozgrywki nagranej na konsoli PlayStation 4 Pro, a także 6 minut rozgrywki z Xboxa One X. Trzeba podkreślić fakt, że są to mocniejsze odpowiedniki platform poprzedniej generacji, na których Rust może działać lepiej niż byłoby to w przypadku standardowego PlayStation4 oraz Xbox One. Nie ogłoszono planów stworzenia Rust na konsole nowej generacji. Wszystkie osoby zainteresowane możliwością dołączenia do zamkniętych beta testów, mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie Rusta.