Fani staroszkolnych strzelanek będą mogli po raz kolejny sprawdzić swoje umiejętności manualne zarówno samotnie jak i w sieci.

Doombringer to FPS utrzymany pod względem rozgrywki w klimatach znanych głównie z lat 90-tych. Autorzy zaznaczają, że podstawą rozgrywki są eksploracja, zróżnicowanie broni i dynamika poruszania się. Dwoma podstawowymi tytułami, które stanowią tutaj inspirację są Doom II oraz Quake Live, a całość powstaje w oparciu o znany fanom pierwszego Quake’a engine DarkPlaces.

Osoby odpowiedzialne za produkcję to weterani scen zarówno Dooma jak i Quake’a, tak od strony bycia graczami jak i twórczej. Długo by opisywać ich dokonania, więc zainteresowanym polecam po prostu zerknąć na poniższe strony poświęcone każdemu z nich:

Oprócz wyżej wymienionych, przy projekcie pomaga też szereg innych osób, które możemy znaleźć na tej stronie.

Doombringer powstaje już od kilku lat, ale pierwszy kamień milowy powinien być osiągnięty lada chwila, bowiem na dzień 31 marca 2021 roku zaplanowano wstępnie premierę wersji Early Access na Steam. Wersja ta zawierać ma pełny pierwszy epizod, zaś potyczki w trybie sieciowym będą dostępne dla każdego za darmo.

Jeżeli jesteście zainteresowani to zachęcam was do odwiedzenia strony w sklepie Steam, gdzie można dodać tytuł do swojej listy życzeń, a także na oficjalny serwer Discord projektu.

Na zakończenie wklejam zwiastun gry, który został pokazany jakiś czas temu przy okazji imprezy Realms Deep 2020.