W tymczasowej promocji w Google Play Store znajdziemy jedną z pierwszych gier studia Megusta Games: twórców Unsouled i gry logicznej Pixelo. I właśnie te ostatnie piksele (w dużych dawkach) możemy zdobyć za darmo na dowolne urządzenie z Androidem.

Pixelo to układanka na długie godziny – tzw. nonogram, czyli obrazek logiczny. Kilkaset plansz do rozwikłania, które swoją urodą przypominają dawne edytory do monochromatycznych duszków (dwuwymiarowych, ruchomych obiektów, reprezentujących bohaterów i przeciwników w grach na klasycznych 8-bitowcach). Zaczyna sie raczej niewinnie, od plansz złożonych z 10 na 10 pikseli – naszym zadaniem jest odtworzenie obrazka na bazie jego tytułu i liczb wyszczególnionych przy wszystkich wierszach oraz kolumnach.

Zasady są proste: kilka liczb oznacza ile punktów znajduje się obok siebie – na podstawie tych parametrów musimy ułożyć obraz w czasie 30 minut. Brzmi łatwo? No to dodajmy, że każdy błędnie postawiony piksel to utrata czasu, a poziomy trudne są złożone z matryc po 20 na 20 pikseli. Za zdobyte podczas gry punkty możemy sobie kupić boostery.

Jak na grę sprzed sześciu lat Pixelo ani odrobinę się nie zestarzał, ani nie wyładniał. Jedynie obrósł w setki nowych rysunków do odtworzenia. Miłej zabawy.

PS Pamiętacie Picross z DS-a?