Experiment 101 oraz THQ Nordic przezentują nagrania rozgrywek w Biomutant na pięciu różnych platformach. Nieedytowany materiał został przechwycony na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X:

Zanim usiądziemy wygodnie, by wprawnym okiem wychwycić różnice na filmach – warto wiedzieć, że nagranie na PC działa w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę (wersja na komputery PC nie ma ograniczeń pod względem liczby klatek na sekundę, z wyjątkiem częstotliwości odświeżania monitora i sprzętu. Wersja na podstawowej konsoli PlayStation 4 działa w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę z opcją rozdzielczości dynamicznej, w przypadku Xboxa One – Biomutant gra w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę z opcją rozdzielczości dynamicznej. Wersje gry na PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X działają w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę z opcją rozdzielczości dynamicznej.

Rozgrywka z PC w 4K/60

Rozgrywka z PS4 i Xboxa One

Rozgrywka z PS4 Pro i Xboxa One X

Filmy z rozgrywką na konsolach obecnej generacji (PS5 i Xbox Series X) mają zostać pokazane na początku przyszłego tygodnia. Premiera Biomutanta na PC oraz konsolach już 25 maja 2021 r.